Film

6.7 3 oceny 1 10

Proxima

(2 opinie)
produkcja
Francja
gatunek
dramat
premiera
24 stycznia 2020 (Polska)
7 września 2019 (Świat)
reżyseria
Alice Winocour
scenariusz
Alice Winocour
czas trwania
1 godz. 47 min.

Obsada

Eva Green, Zélie Boulant, Matt Dillon, Aleksey Fateev, Lars Eidinger, Sandra Hüller, Trond-Erik Vassal, Nancy Tate

Opis filmu

Sara (Eva Green) jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia, pod kontrolą maszyn i specjalistów, poddana ekstremalnym warunkom jakie panują na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli. Kiedy zostaje wybrana na członka załogi misji „Proxima", jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować. Jako astronautka jest gotowa, by spełnić swoje marzenia i polecieć w kosmos, jako mama boi się rozłąki z córką. Każda decyzja jest dobra i zła jednocześnie. Wyprawa w kosmos czasami okazuje się mniejszym wyzwaniem niż zwykłe życie na Ziemi.

Zwiastun

Opinie (2) 2 zablokowane

  • Lot w daleki Kosmos, to rozstanie na dzieści lat, może na zawsze! Jesliktos kocha swoje dziecko to rezygnuje z takich ambicji,

    • 0 0

  • Brakuczucmatczynych?

    Lot w daleki Kosmos to rozstanie na kilkadziesiat lat? Lot na Proximę raczej bezpowrotny? Kto z rodziców kocha swoje dziecko nie roi takich pomysłów i marzeń! To raczej film o egoizmie matki, chyba nie kochającej swojej córki?

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.