stat
PATRONAT

Projekt Manhattan - Kino pod Niebem

Kino pod niebem - kino bez biletu. To pomysł dla widzów spragnionych pięknego, artystycznego kina. Obrazy Bertolucciego, Greenawaya, Gonzaleza, Felliniego czy Spike'a Lee to mieszanka kina europejskiego i hollywoodzkiego. Europejskie, a szczególnie kino włoskich mistrzów dostarczy Wam piękna w ogromnych dawkach, zaś to hollywoodzkie będzie często kontestować amerykańską fabrykę snów.

Do kina zaproszą Janusz Gawrysiak i Wojtek Heliński.

7 lipca 2020

Druga z naszych filmowych zagadek zaprasza was ciekawą historią i nazwiskiem reżysera: Film, który wybraliśmy to debiut reżyserski Dustina Hoffmana. Mieszkańcy domu spokojnej starości emerytowanych muzyków operowych przygotowują się do gali, która ma zapewnić im finansowy dobrobyt i przetrwanie na kolejny rok. Zawsze w ten sposób obchodzą swoją "artystyczną" rocznicę. I zawsze pojawiają się na niej nieoczekiwane niespodzianki. Mamy więc spektakl pełen pogodnego humoru obfitującego w istną kopalnię dowcipnych zwrotów i powiedzeń. A przede wszystkim słyszymy kojące i łagodne dźwięki wspaniałej muzyki operowej.

14 lipca 2020

Trzecia z odsłon kina pod niebem to kooperacja amerykańsko-francuska: Dzieło mistrza Bernardo Bertolucciego. Scenariusz napisał Gilbert Adair adaptując swoją powieść "The Holly Innocents" z 1988 roku. Bertolucci odnalazł w niej wiele osobistych doświadczeń: czasy studenckiej rewolty z 1968 roku, miłość do kina i pierwsze kroki w dorosłe życie. W jednym z wywiadów przyznał, że w latach 60. w młodych ludziach tkwiła magia łącząca kino, politykę, jazz, rock'n'roll, seks, filozofię i narkotyki.

21 lipca 2020

Współczesne Delhi. Szanowana rodzina z klasy średniej szykuje się do wesela córki. Z różnych stron świata zjeżdżają się krewni, ekipa robotników przygotowuje dom na wielkie przyjęcie. Pod fasadą rodzinnej harmonii kryją się jednak napięcia, sekretne relacje, zadawnione pretensje, a także pewna tajemnica.... Im bliżej weselnej fety, tym trudniej ukryć długo skrywane emocje. Brzmi znajomo? Chcielibyście wziąć udział w indyjskim weselu? Kto by nie chciał? Zapraszamy Was zatem na indyjskie wesele i to kilkudniowe..

28 lipca 2020

Jako piąta z naszych filmowych niespodzianek to produkcja włosko-francuska: Konstrukcja filmu opiera się na 9 wątkach, umieszczonych w różnych częściach miasta i w różnych czasach, od lat 30. po moment realizacji filmu. W tło pulsującego obrazu kobiety, miasta-matki Federico Fellini wplata wątki autobiograficzne, siebie małego chłopca z prowincji, młodzieńca, który właśnie przybywa do stolicy i uznanego reżysera, który kręci film. Ten film to arcydzieło sztuki intensyfikowania rzeczywistości, to film który wywołuje u widza rozkoszy.

4 sierpnia 2020

Jako szósta z naszych filmowych niespodzianek to produkcja włosko-francuska: Konstrukcja filmu opiera się na 9 wątkach, umieszczonych w różnych częściach miasta i w różnych czasach, od lat 30. po moment realizacji filmu. W tło pulsującego obrazu kobiety, miasta-matki Federico Fellini wplata wątki autobiograficzne, siebie małego chłopca z prowincji, młodzieńca, który właśnie przybywa do stolicy i uznanego reżysera, który kręci film. Ten film to arcydzieło sztuki intensyfikowania rzeczywistości, to film który wywołuje u widza rozkoszy.

11 sierpnia 2020

Najpiękniejszy i najbardziej romantyczny film Woodiego Allena rozgrywa się w mieście, które jest symbolem miłości i sztuki. W Paryżu do którego przyjeżdża główny bohater rozegra się magiczna podróż przez epoki artystyczne - francuską avangardę i i czasy la boheme. Wszystko to tworzy piękną i skrząca się inteligencją historię podlaną allenowskim humorem.

18 sierpnia 2020

Opowieść o marzycielu, który często zanurza się w świecie wyobraźni, w którym jest superherosem ratującym świat (kto z nas tak nie ma?). Pewnego razu nasz bohater dociśnięty stresem dnia codziennego i kłopotami w pracy będzie musiał wstać zza biurka i je rozwiązać, udowadniając, że granica między przeżywaniem przygód w wyobraźni a przeżywaniem ich w rzeczywistości jest bardzo cienka. Mądra, motywująca i piękna opowieść dla wszystkich marzycieli.

25 sierpnia 2020

Wielki japoński hit 2018 roku i zwycięzca w kategorii: najmniej znany w Polsce, wspaniały film azjatycki. Może to kwestia opisów filmu najczęściej zaczynających się od słów :"historia trzypokoleniowej ubogiej rodziny żyjącej na przedmieściach Tokio. Utrzymują się z najróżniejszych dorywczych zajęć oraz drobnych kradzieży. I choć ledwo wiążą koniec z końcem, to gdy jednak pewnego dnia w ich życiu pojawia się bezdomna dziewczynka, bez wahania decydują się zapewnić jej dach nad głową. To początek wydarzeń, które odsłonią skrywane tajemnice z rodzinnej przeszłości". No cóż dla miłośników "Ekspresu reporterów" może nie brzmi interesująco. Dla wrażliwców to potężna dawka pozytywnych emocji, która pozwoli Wam przetrwać nawet roczną kwarantannę z wielką rodziną na małej powierzchni.

1 września 2020

Mili Państwo - pora na melodramat! Kolejny film azjatyckiego reżysera kina akcji to uczta dla oka, ucha, serca i intelektu, a jego fabuła wcale nie jest najważniejsza. Musimy poddać się jego nastrojowi i dać się unieść powolnemu rytmowi - zdecydowanie odpuśćmy sobie czekanie na nagłe zwroty akcji i napięcia. Wygląda na to, że reżyser chce odnaleźć wszystkie zadumane chwile, które zgubił w szybkim tempie poprzednich obrazów. Zapraszamy Was na opowieść o miłości w Azji w latach 60-tych...Film, który  składa się z niedomówień, nic nie jest powiedziane wprost, nie pada żadne wyznanie miłosne, a jedyna scena erotyczna została wycięta podczas montażu. A jednak.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Teatr Warsztatowy Znak, Gdańska Szkoła Artystyczna
Patronat honorowy: Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska
Partnerzy: GCH Manhattan, Niebo Bistro & Bar

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi