stat
PATRONAT

Projekt Manhattan - Kino pod Niebem

Kino pod niebem - kino bez biletu. To pomysł dla widzów spragnionych pięknego, artystycznego kina. Obrazy Bertolucciego, Greenawaya, Gonzaleza, Felliniego czy Spike'a Lee to mieszanka kina europejskiego i hollywoodzkiego. Europejskie, a szczególnie kino włoskich mistrzów dostarczy Wam piękna w ogromnych dawkach, zaś to hollywoodzkie będzie często kontestować amerykańską fabrykę snów.

Do kina zaproszą Janusz Gawrysiak i Wojtek Heliński.

7 lipca 2020

Druga z naszych filmowych zagadek zaprasza was ciekawą historią i nazwiskiem reżysera: Film, który wybraliśmy to debiut reżyserski Dustina Hoffmana. Mieszkańcy domu spokojnej starości emerytowanych muzyków operowych przygotowują się do gali, która ma zapewnić im finansowy dobrobyt i przetrwanie na kolejny rok. Zawsze w ten sposób obchodzą swoją "artystyczną" rocznicę. I zawsze pojawiają się na niej nieoczekiwane niespodzianki. Mamy więc spektakl pełen pogodnego humoru obfitującego w istną kopalnię dowcipnych zwrotów i powiedzeń. A przede wszystkim słyszymy kojące i łagodne dźwięki wspaniałej muzyki operowej.

14 lipca 2020

Trzecia z odsłon kina pod niebem to kooperacja amerykańsko-francuska: Dzieło mistrza Bernardo Bertolucciego. Scenariusz napisał Gilbert Adair adaptując swoją powieść "The Holly Innocents" z 1988 roku. Bertolucci odnalazł w niej wiele osobistych doświadczeń: czasy studenckiej rewolty z 1968 roku, miłość do kina i pierwsze kroki w dorosłe życie. W jednym z wywiadów przyznał, że w latach 60. w młodych ludziach tkwiła magia łącząca kino, politykę, jazz, rock'n'roll, seks, filozofię i narkotyki.

21 lipca 2020

Współczesne Delhi. Szanowana rodzina z klasy średniej szykuje się do wesela córki. Z różnych stron świata zjeżdżają się krewni, ekipa robotników przygotowuje dom na wielkie przyjęcie. Pod fasadą rodzinnej harmonii kryją się jednak napięcia, sekretne relacje, zadawnione pretensje, a także pewna tajemnica.... Im bliżej weselnej fety, tym trudniej ukryć długo skrywane emocje. Brzmi znajomo? Chcielibyście wziąć udział w indyjskim weselu? Kto by nie chciał? Zapraszamy Was zatem na indyjskie wesele i to kilkudniowe..

28 lipca 2020

Jako piąta z naszych filmowych niespodzianek to produkcja włosko-francuska: Konstrukcja filmu opiera się na 9 wątkach, umieszczonych w różnych częściach miasta i w różnych czasach, od lat 30. po moment realizacji filmu. W tło pulsującego obrazu kobiety, miasta-matki Federico Fellini wplata wątki autobiograficzne, siebie małego chłopca z prowincji, młodzieńca, który właśnie przybywa do stolicy i uznanego reżysera, który kręci film. Ten film to arcydzieło sztuki intensyfikowania rzeczywistości, to film który wywołuje u widza rozkoszy.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Teatr Warsztatowy Znak, Gdańska Szkoła Artystyczna
Patronat honorowy: Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska
Partnerzy: GCH Manhattan, Niebo Bistro & Bar

30 czerwca - 4 października 2020, godz. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
lip 8

środa, godz. 21:45

bilety 12 zł

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij