Wydarzenie

stat

Projekcja filmu Po tamtej stronie + debata

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
13 kwietnia 2018 (piątek)
godzina:
18.00
miejsce:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna - Biblioteka pod Żółwiem  mapa

adres:
Gdańsk, Świętego Ducha 111/113
bilety:
wstęp wolny

W ramach projektu Biblioteka Movie zapraszamy na Filmowy Leksykon Psychologii. Wyświetlane będą filmy fabularne wyselekcjonowane przez najważniejszą firmę dystrybucyjną w Polsce, jaką jest Gutek Film.Ponownie skupimy się na kinie ambitnym, które znać powinien każdy miłośnik niezależnej kinematografii. Obrazy wdrażane do projektu dobierane będą w taki sposób, aby zainteresowały jak największą rzeszę odbiorców, przy haśle przyświecającym projekcjom: "psychologia dla każdego!".

Po tamtej stronie (2017)
Tyt. oryg.: Toivon tuolla puolen
reżyseria: Aki Kaurismäki
produkcja: Finlandia/Niemcy

Czarna komedia w reżyserii kultowego fińskiego reżysera Akiego Kaurismäkiego. Mistrzowski film, w którym może się przejrzeć (i pośmiać z siebie) współczesna Europa.

W nagrodzonym na Berlinale 2017 "Po tamtej stronie" Kaurismäki opowiedział historię mieszkańca Helsinek, który postanawia odmienić swoje życie i otworzyć restaurację. Pewnego dnia Wikström przypadkiem natyka się na uciekiniera z Syrii - Khaleda. Choć znajomość między mężczyznami zaczyna się niefortunnie, bohaterowie szybko nawiązują głęboką więź, która zostanie wystawiona na wiele ciężkich prób. Czy tylko w bajce ich nieoczekiwane spotkanie byłoby początkiem pięknej przyjaźni?
Projekcja w ramach projektu Biblioteka Movie. Filmowy Leksykon Psychologii. Kolejne spotkania w ramach projektu odbędą się 18 maja i 1 czerwca.

Inspiracją do powstania tegorocznego projektu była książka "Filmowy leksykon psychologii" autorstwa Jolanty Pisarek i Pawła Fortuny. Tytuł projektu powstał w porozumieniu z wydawcą książki - Wydawnictwem Słowa i Myśli - oraz po akceptacji pomysłu przez autorów, z którymi już niedługo będą mogli się spotkać odbiorcy Biblioteki pod Żółwiem.

Partnerami projektu są Gutek Film, Wydawnictwo Słowa i Myśli oraz Koło Naukowe Studentów i Wykładowców SWPS Integra.

Debata po filmie dotyczyła będzie psychologii międzykulturowej, zgłębimy takie terminy jak: wykluczenie społeczne, stereotypy,  adaptacja czy altruizm.

Spotkanie poprowadzi Marta Tymińska - absolwentka kulturoznawstwa (specjalizacja audiowizualna) oraz psychologii (specjalizacje: kliniczna oraz międzykulturowa i rodzaju) Uniwersytetu Gdańskiego, doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Naukowo zajmuje się grami elektronicznymi, hobbystycznie - komiksem, kulturą Japonii i mangą, zawodowo - animacją społeczno-kulturalną i warsztatami psychologicznymi. Obecnie pracuje w Stowarzyszeniu Arteria w projekcie "Stocznia jest kobietą - projekt seniorek i seniorów", koordynując działania multimedialne.
Wstęp wolny
bilety 25 zł
ulgowy 21 zł
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Kina

Gdańsk

Sopot

Gdynia

Rumia

DKFy

Najwyżej oceniane

Bella i Sebastian 3
Ocena: 7.2 / 29 głosów
Zimna wojna
Ocena: 6.3 / 176 głosów
Iniemamocni 2
Ocena: 6.2 / 28 głosów

Zapowiedzi