stat
Impreza już się odbyła

Projekcja filmu Po tamtej stronie + debata

W ramach projektu Biblioteka Movie zapraszamy na Filmowy Leksykon Psychologii. Wyświetlane będą filmy fabularne wyselekcjonowane przez najważniejszą firmę dystrybucyjną w Polsce, jaką jest Gutek Film.

Kino Seniora

w każdą środę (do 31.12), godz. 12:00

bilety 10 zł
Ponownie skupimy się na kinie ambitnym, które znać powinien każdy miłośnik niezależnej kinematografii. Obrazy wdrażane do projektu dobierane będą w taki sposób, aby zainteresowały jak największą rzeszę odbiorców, przy haśle przyświecającym projekcjom: "psychologia dla każdego!".

Po tamtej stronie (2017)
Tyt. oryg.: Toivon tuolla puolen
reżyseria: Aki Kaurismäki
produkcja: Finlandia/Niemcy

Czarna komedia w reżyserii kultowego fińskiego reżysera Akiego Kaurismäkiego. Mistrzowski film, w którym może się przejrzeć (i pośmiać z siebie) współczesna Europa.

W nagrodzonym na Berlinale 2017 "Po tamtej stronie" Kaurismäki opowiedział historię mieszkańca Helsinek, który postanawia odmienić swoje życie i otworzyć restaurację. Pewnego dnia Wikström przypadkiem natyka się na uciekiniera z Syrii - Khaleda. Choć znajomość między mężczyznami zaczyna się niefortunnie, bohaterowie szybko nawiązują głęboką więź, która zostanie wystawiona na wiele ciężkich prób. Czy tylko w bajce ich nieoczekiwane spotkanie byłoby początkiem pięknej przyjaźni?
Projekcja w ramach projektu Biblioteka Movie. Filmowy Leksykon Psychologii. Kolejne spotkania w ramach projektu odbędą się 18 maja i 1 czerwca.

Inspiracją do powstania tegorocznego projektu była książka "Filmowy leksykon psychologii" autorstwa Jolanty Pisarek i Pawła Fortuny. Tytuł projektu powstał w porozumieniu z wydawcą książki - Wydawnictwem Słowa i Myśli - oraz po akceptacji pomysłu przez autorów, z którymi już niedługo będą mogli się spotkać odbiorcy Biblioteki pod Żółwiem.

Partnerami projektu są Gutek Film, Wydawnictwo Słowa i Myśli oraz Koło Naukowe Studentów i Wykładowców SWPS Integra.

Debata po filmie dotyczyła będzie psychologii międzykulturowej, zgłębimy takie terminy jak: wykluczenie społeczne, stereotypy,  adaptacja czy altruizm.

Spotkanie poprowadzi Marta Tymińska - absolwentka kulturoznawstwa (specjalizacja audiowizualna) oraz psychologii (specjalizacje: kliniczna oraz międzykulturowa i rodzaju) Uniwersytetu Gdańskiego, doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Naukowo zajmuje się grami elektronicznymi, hobbystycznie - komiksem, kulturą Japonii i mangą, zawodowo - animacją społeczno-kulturalną i warsztatami psychologicznymi. Obecnie pracuje w Stowarzyszeniu Arteria w projekcie "Stocznia jest kobietą - projekt seniorek i seniorów", koordynując działania multimedialne.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij