stat
Impreza już się odbyła

Projekcja filmu "Gdańsk 1939"

1 września Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zaprasza na projekcję filmu "Gdańsk 1939". W 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej w Muzeum Marynarki Wojennej odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego pt. "Gdańsk 1939" zrealizowanego przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Produkcja w uporządkowany i przystępny sposób przedstawia całościowo wydarzenia 1939 r. w Gdańsku. Znajdziemy w niej m.in. szereg zagadnień związanych z tragicznymi losami polskiej i żydowskiej ludności, jak również omówienie bohaterskich wydarzeń związanych z Westerplatte czy Pocztą Polską w Gdańsku. W filmie wykorzystano liczne materiały archiwalne, materiały ikonograficzne i notacje filmowe - część z nich pochodzi ze zbiorów Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Całość uzupełniają komentarze badaczy specjalizujących się w historii II wojny światowej. Konsultantem historycznym produkcji była m.in. Wirginia Węglińska, kierownik Działu Historyczno-Naukowego MMW.

Termin: 1 września 2020 r., godz. 17.00, sala audiowizualna Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni
reżyseria: Grzegorz Karbowski
producent: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
producent wykonawczy: Video Studio Gdańsk

Film zrealizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi