stat
Impreza już się odbyła

Premierowy pokaz filmu "Tylko nie mów nikomu" (5 opinii)

12 maja 2019 (niedziela), o godz. 18:00 w sali kinowej Domu Harcerza w Gdańsku organizujemy publiczny pokaz filmu Tomasza Sekielskiego pt."Tylko nie mówi nikomu".

Mimo usiłowań wyciszenia sprawy pedofilii w Kościele przez polski Episkopat, czynnie ukrywający zbrodniarzy w sutannach, czas bezkarności kościelnych gwałcicieli dzieci kończy się. Akcje #BabyShoesRemember - wieszania dziecięcych bucików na kościelnych płotach, #OskarżamyPedofilów/ #WierzymyOfiarom czy #HańbaBiskupia to tylko niektóre z działań w przestrzeni publicznej przełamujące omertę - mafijną zmowę kościelnego milczenia. Jednym z ważniejszych było obalenie pomnika księdza pedofila Jankowskiego w Gdańsku - które zmusiło Radę Miejską Gdańska do zaprzestania unikania tematu honorowania duchownego zbrodniarza przez miasto.

Wielkim przełomem mówienia o masowej zbrodni polskiego Kościoła był film "Kler". Tabu przełamały również reportaże i książki Justyny Kopińskiej i Artura Nowaka. Potem pojawiła się mapa pedofilii w Kościele, opracowana przez Joannę Scheuring - Wielgus, Agatę Diduszko i Fundację "Nie Lękajcie Się" i obrzydliwa, kłamliwa, pogardliwa reakcja na nią polskich biskupów - współwinnych zbrodni.

Kolejny bardzo ważny moment przed nami - 12 maja organizujemy publiczny pokaz filmu dokumentalnego Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" o pedofilii w polskim Kościele, którego premiera odbędzie się dzień wcześniej. Film został sfinansowany w drodze publicznej, obywatelskiej zrzutki.

Ponieważ wzbudzi on zapewne wiele emocji, bo temat trudny - związany z krzywdą i cierpieniem, przygotowałyśmy panel dyskusyjny, który odbędzie się bezpośrednio po emisji filmu.

Panel poprowadzi Dominika Rajska - psycholożka, udział w dyskusji wezmą Marta Abramowicz - autorka, dziennikarka i Izabela Duczyńska - radczyni prawna.

Porozmawiamy:
- o zachowaniach pedofilnych, ich skutkach, o tym co możemy zrobić by minimalizować zagrożenie czy krzywdę.
- o tym skąd się biorą takie zachowania
- zastanowimy się nad tym, co sprawia, że osoby molestowane milczą tak długo
- oraz nad tym czemu temat pedofilii w kościele wydaje się być osobną kategorią, czy w tej instytucji jest więcej takich zachowań? I co może zrobić instytucja, osoby ją tworzące, żeby przeciwdziałać krzywdzie?

Na pokaz oraz panel nie ma biletów, wejście jest darmowe. Jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o informację o chęci przybycia (dotyczy również dziennikarzy)

Zgłoszenia - rezerwacje prosimy wysyłac na adres: seans@febra.org.pl

Przeczytaj także

Informacja o biletach

- obowiązują zapisy: seans@febra.org.pl

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.