stat
Impreza już się odbyła

Premierowy pokaz filmu "Tylko nie mów nikomu" (5 opinii)

12 maja 2019 (niedziela), o godz. 18:00 w sali kinowej Domu Harcerza w Gdańsku organizujemy publiczny pokaz filmu Tomasza Sekielskiego pt."Tylko nie mówi nikomu".

Mimo usiłowań wyciszenia sprawy pedofilii w Kościele przez polski Episkopat, czynnie ukrywający zbrodniarzy w sutannach, czas bezkarności kościelnych gwałcicieli dzieci kończy się. Akcje #BabyShoesRemember - wieszania dziecięcych bucików na kościelnych płotach, #OskarżamyPedofilów/ #WierzymyOfiarom czy #HańbaBiskupia to tylko niektóre z działań w przestrzeni publicznej przełamujące omertę - mafijną zmowę kościelnego milczenia. Jednym z ważniejszych było obalenie pomnika księdza pedofila Jankowskiego w Gdańsku - które zmusiło Radę Miejską Gdańska do zaprzestania unikania tematu honorowania duchownego zbrodniarza przez miasto.

Wielkim przełomem mówienia o masowej zbrodni polskiego Kościoła był film "Kler". Tabu przełamały również reportaże i książki Justyny Kopińskiej i Artura Nowaka. Potem pojawiła się mapa pedofilii w Kościele, opracowana przez Joannę Scheuring - Wielgus, Agatę Diduszko i Fundację "Nie Lękajcie Się" i obrzydliwa, kłamliwa, pogardliwa reakcja na nią polskich biskupów - współwinnych zbrodni.

Kolejny bardzo ważny moment przed nami - 12 maja organizujemy publiczny pokaz filmu dokumentalnego Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" o pedofilii w polskim Kościele, którego premiera odbędzie się dzień wcześniej. Film został sfinansowany w drodze publicznej, obywatelskiej zrzutki.

Ponieważ wzbudzi on zapewne wiele emocji, bo temat trudny - związany z krzywdą i cierpieniem, przygotowałyśmy panel dyskusyjny, który odbędzie się bezpośrednio po emisji filmu.

Panel poprowadzi Dominika Rajska - psycholożka, udział w dyskusji wezmą Marta Abramowicz - autorka, dziennikarka i Izabela Duczyńska - radczyni prawna.

Porozmawiamy:
- o zachowaniach pedofilnych, ich skutkach, o tym co możemy zrobić by minimalizować zagrożenie czy krzywdę.
- o tym skąd się biorą takie zachowania
- zastanowimy się nad tym, co sprawia, że osoby molestowane milczą tak długo
- oraz nad tym czemu temat pedofilii w kościele wydaje się być osobną kategorią, czy w tej instytucji jest więcej takich zachowań? I co może zrobić instytucja, osoby ją tworzące, żeby przeciwdziałać krzywdzie?

Na pokaz oraz panel nie ma biletów, wejście jest darmowe. Jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o informację o chęci przybycia (dotyczy również dziennikarzy)

Zgłoszenia - rezerwacje prosimy wysyłac na adres: seans@febra.org.pl

Przeczytaj także

Informacja o biletach

- obowiązują zapisy: seans@febra.org.pl

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Najwyżej oceniane

Sonic. Szybki jak błyskawica
Ocena: 10.0 / 1 głos
Swingersi
Ocena: 10.0 / 1 głos
Zew krwi
Ocena: 9.0 / 1 głos

Zapowiedzi