stat
Impreza już się odbyła

"Prawie Kino": Spotkanie z Mirosławem Baką i pokaz filmu

Już 7 marca (poniedziałek) o godzinie 18.00 w Auli Kowalskiego na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej projekt Niezależnego Zrzeszenia Studentów "Prawie Kino" będzie gościć Mirosława Bakę. Spotkanie zainauguruje cykl darmowych projekcji kinowych, a już w trakcie jego trwania zostanie wyświetlony "Krótki film o zabijaniu" reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego. Wstęp wolny.

Wybór filmu nie jest przypadkowy. W ten sposób nawiązujemy do 20. rocznicy mistrza polskiego kina. Jak został zapamiętany przez Mirosława Bakę podczas pracy na planie? Jak aktor wspomina lata studiów? Odpowiedzi na te i inne pytania już 7 marca - mówi Piotr Borostowski, koordynator "Prawie Kina" na Politechnice Gdańskiej. Pewnie wielu już widziało wersję telewizyjną "Dekalog V" lub sam "Krótki film o zabijaniu"- stanowi klasykę kinematografii, jednak pokaz na dużym ekranie po rekonstrukcji cyfrowej stanowi gratkę nie tylko dla fanów Kieślowskiego. Zdjęcia Idziaka, kilka gwiazd, z resztą znakomita rola Mirosław Baki. Już nie mogę doczekać się spotkania, aby dowiedzieć się jak od kuchni wyglądały niektóre sceny. Podpytać się o warsztat aktorski. Przecież jest jedną z najbardziej intrygujących i charakterystycznych twarzy polskiego kina.

"Krótki film o zabijaniu" opowiada historię młodego Jacka (Mirosław Baka) , który dokonawszy morderstwa na taksówkarzu, zostaje postawiony przed obliczem sprawiedliwości. Obrony chłopaka podejmuje się świeżo upieczony adwokat (Krzysztof Globisz), próbując ocalić oskarżonego przed karą śmierci.

Kreacja Mirosława Baki w filmie Kieślowskiego została dobrze przyjęta i aktor otrzymał za nią Nagrodę Szefa Kinematografii oraz Nagrodę Artystyczną Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki. Nie jest to jedyna świetna rola na jego koncie. Grał w ponad 50 produkcjach kinowych: "Reich", "80 milionów", "Sęp", "Jack Strong", jak również w serialach: "Fala zbrodni", "Prawo Agaty". Od lat związany z Teatrem Wybrzeże i Teatrem Polonia.

Aby umożliwić uczestnikom spotkania bezpośredni kontakt z Artystą organizatorzy przewidzieli czas na pytania od publiczności. Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na oficjalnym fanpage\'u projektu, jak również na wydarzeniu na Facebooku.

W skrócie:
Kiedy: 7 marca (poniedziałek), godz. 18.00
Gdzie: Aula Kowalskiego, Wydział ETI
ul. G. Narutowicza 11/12

Kontakt do organizatora:
Piotr Borostowski
Koordynator regionalny projektu "Prawie Kino"
Niezależne Zrzeszenie Studentów przy Politechnice Gdańskiej

mail: piotr.borostowski@nzspg.pl
tel.: +48 664 869 012

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.