W związku z oficjalnym rozporządzeniem o odwołaniu wszelkich imprez masowych, wydarzeń kulturalnych oraz pokazów kinowych, wszystkie kina w Trójmieście zdecydowały o zamknięciu swoich obiektów do odwołania.
Szczegółowe informacje o zwrotach zakupionych wcześniej biletów, repertuarze i ponownej dostępności obiektów będą udostępniane na stronach poszczególnych kin.
Impreza już się odbyła

Powstanie Warszawskie - pokaz filmu

W związku ze zbliżającą się 75. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego serdecznie zapraszamy w dniu 1 sierpnia o godz. 16.00 do Muzeum Sopotu na pokaz filmu pt. "Powstanie Warszawskie we wspomnieniach członków Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, okręgu pomorskiego".

Uczestnicy Powstania - Elżbieta Skrzyńska ur. 10.04. 1924 r., pseudonim " Żabska", sanitariuszka 2 Kompanii Baterii Artylerii Przeciwlotniczej "Żbik" zgrupowanie "Gurt" w Sródmieściu - Północ; prof. Jerzy Grzywacz ur. 6.01.1929 r., pseudonim "Tapir", harcerz Szarych Szeregów w hufcu "Bałtyk", walczył na Powiślu oraz Jadwiga Bajdecka ur. 20.03.1932 r, pseudonim "Wiśka", walczyła na Mokotowie w zgrupowaniu "Baszta" - w ramach prowadzonego przez Muzeum Sopotu programu "Sopocianie" podzielili się poruszającymi, pełnymi emocji relacjami z przebiegu tamtych dni.

Mamy nadzieję, że to spotkanie stanie się okazją do wspomnień i uczczenia bohaterskich postaw Powstańców.
Czas trwania filmu wynosi 52 minuty.

Na fotografii od prawej strony: pani Jadwiga Bajdecka, prof. Jerzy Grzywacz i pani Elżbieta Skrzyńska, zbiory MS.

Wstęp wolny.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij