stat
Impreza już się odbyła

Powrót statku

Spotkanie z Marianem Marzyńskim, reżyserem filmowym i telewizyjnym połączone z projekcją filmów "Powrót statku" oraz "Pożegnanie z ojczyzną", a także przedpremierą jego książki "Kino-ja. Życie w kadrach filmowych".

w każdy wtorek (do 29.09), godz. 21:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Spotkanie poprowadzi Grzegorz Rogowski, znawca transatlantyków, autor książkek "Pod polską banderą przez Atlantyk" i "Skazane na zapomnienie. Polskie aktorki filmowe na emigracji".

MARIAN MARZYŃSKI w latach 60. należał do najpopularniejszych ludzi w Polsce: był pomysłodawcą i prowadzącym masowo oglądanych programów telewizyjnych, m.in. "Turnieju Miast". Jako autor debiutanckiego dokumentu "Powrót statku" został w 1964 roku podwójnym (Złoty Lajkonik i Złoty Smok) laureatem Krakowskiego Festiwalu Filmowego. W roku 1969, jako emigrant "marcowy" wyjechał do Danii, a następnie do Stanów Zjednoczonych, gdzie odnalazł się jako dokumentalista (nakręcił dziesiątki filmów w różnych częściach świata), ale także wykładowca w szkole filmowej, gdzie jego uczniem był m.in. Gus Van Sant.

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.