Film

Poufne lekcje perskiego
7.4 18 ocen 1 10

Poufne lekcje perskiego

(4 opinie)
produkcja
Rosja, Niemcy, Białoruś
gatunek
dramat
premiera
29 października 2021 (Polska)
reżyseria
Vadim Perelman
scenariusz
Ilja Zofin
czas trwania
2 godz. 7 min.

Obsada

Nahuel Perez Biscayart, Lars Eidinger, Jonas Nay

Opis filmu

W świecie, gdzie każdy dzień może być ostatnim, nie należy poruszać się według schematów. „Poufne lekcje perskiego” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, niewiarygodna historia młodego belgijskiego Żyda, który sprytem kupił sobie życie. Gilles poznaje w obozie niemieckiego oficera, marzącego o tym, aby po wojnie otworzyć restaurację w Teheranie. Jako, że podał się za Persa, musi zacząć uczyć Niemca perskiego – języka, którego nie zna. Wymyśla go więc na poczekaniu. Słowo po słowie. Zdanie po zdaniu. Lekcje perskiego zaczynają wzbudzać podejrzenia i zazdrość zarówno wśród innych więźniów, jak i pozostałych oficerów. Jeden fałszywy ruch może wiele kosztować... "Poufne lekcje perskiego" to najnowsza produkcja Vadima Perelmana - reżysera "Domu z pasku i mgły" (nominacje do Oscara w kategoriach Najlepszy aktor i Najlepsza aktorka)

Zwiastun

Opinie (4)

 • już nie mogę się doczekać

  • 3 1

 • Warto zobaczyć.

  Wśród milionów podczas wojny z pewnością zdarzały się takie, bliskie fantazji przypadki. Skoro Szpilmana uratowała gra na fortepianie, którą docenił "lepszy" Niemiec to czemu nie uwierzyć w tę opowieść. Porządnie zrealizowany film.
  Skandalem są tylko nie działające od wielu tygodni wszystkie windy w sztandarowym Muzeum II WŚ. Cztery piętra z kina po schodach w górę dla niektórych mogą być zabójcze, wszak to nie pałac sportu. Oby to nie była złośliwość obsługi szykującej się do snu o godz. 20.00

  • 3 1

 • Zachęcam do obejrzenia.

  Dawno nie oglądałam tak dobrego filmu. Trzyma w napięciu do końca aczkolwiek są chwile na złapanie oddechu poprzez świetne dialogi wywołujące śmiech . Gorąco polecam na długie jesienne wieczory.

  • 3 0

 • doskonały film

  poruszający, pokazujący, że nie wolno być obojętnym w trudnych czasach. jakże to aktualne

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Premiery

21.01.2022 r.

14.01.2022 r.