Impreza już się odbyła

Poranki w Multikinie: Festiwal Nie bój się marzyć

W sierpniowe weekendy w Multikinie nadarzy się wyjątkowa okazja, by na wielkim ekranie przypomnieć sobie (lub po raz pierwszy pokazać nowemu pokoleniu) jedne z najlepszych animacji Disneya i Pixara. Przedstawiamy cztery historie księżniczek Disneya, które nieustannie inspirują miliony widzów na całym świecie.

Inspirują do tego, by jak Merida znaleźć w sobie odwagę i próbować nowych rzeczy, jak Dżasmina. By, jak Ariel, odkrywać nieznane i bez lęku rzucać się w wir przygód, jak Roszpunka. Na każdą dziewczynkę z wielkim marzeniem, czeka księżniczka, która pomoże je spełnić. Nie bój się marzyć.

Pokazy odbędą się w ramach weekendowych poranków w Multikinie o godz. 10:00 i 12:00.

Harmonogram pokazów:
5 sierpnia (sobota) i 6 sierpnia (niedziela): "Merida waleczna"
12 sierpnia (sobota) i 13 sierpnia (niedziela): "Aladyn"
19 sierpnia (sobota) i 20 sierpnia (niedziela): "Mała syrenka"
26 sierpnia (sobota) i 27 sierpnia (niedziela) - "Zaplątani"

Ceny biletów: 13,90 / 15,50 / 16,90 - w zależności od kina.
https://youtu.be/pGrmrwhUgro

Opisy filmów:

"Merida waleczna"

reżyseria: Mark Andrews, Brenda Chapman
rok produkcji: 2012
Kraj produkcji: USA
Czas trwania filmu: 96 min.

Pixar Animation Studios zabiera widzów ku zadziwiającej przygodzie do prastarej krainy pełnej tajemnic i tradycji w nagrodzonym Oscarem® filmie Merida Waleczna. Tytułowa bohaterka jest wprawną łuczniczką i upartą córka króla Fergusa oraz królowej Elinor.

Niezależna i zdecydowana iść własną drogą, Merida postępuje wbrew prastarym zwyczajom, którym hołduję para królewska. Gdy swoimi czynami Merida niechcący wywołuje chaos w królestwie, musi odkryć drzemiącą w niej odwagę, by cofnąć straszliwą klątwę, zanim będzie za późno.

W polskiej wersji językowej: Dominika Kluźniak, Andrzej Grabowski, Dorota Segda

https://youtu.be/gri-Z4IscqU

"Aladyn"

reżyseria: Ron Clements , John Musker
Rok produkcji: 1992
Kraj produkcji: USA
Czas trwania filmu: 90 min.

Wzbij się do gwiazd na latającym dywanie. Czeka cię widowiskowa przygoda pełna śmiechu i niebezpieczeństw. W sercu tajemniczego miasta Agrabah uliczny złodziejaszek imieniem Aladyn i jego nieokiełznana małpka Abu próbują uniknąć kłopotów i pałacowej straży. Tymczasem błyskotliwa córka sułtana, księżniczka Dżasmina ma dość życia za murami pałacu. Pod usłoną nocy wymyka się na pobliski bazar. Losy tej dwójki splatają się, a życie Aladyna staje na głowie, gdy w Jaskini Cudów pociera magiczną lampę i ty samym wywołuje rozmiłowanego w zabawie, gadatliwego dżina. Ten obiecuje spełnić mu trzy życzenia. Rozpoczyna się niezwykła podróż, dzięki której Aladyn odkryję, kim jest naprawdę. Dowiedzie, że szlachetne serce znaczy więcej niż królewskie urodzenie.
W polskiej wersji językowej: Paweł Tucholski, Katarzyna Skrzynecka, Krzysztof Tyniec
https://youtu.be/YAdqWDIJw-0

"Mała syrenka" (The Little Mermaid)

Rok produkcji: 1989
Kraj produkcji: USA
Czas trwania filmu: 82 min.

Widowiskowa animacja, niebywale barwne postacie i dwa Oscary® (za najlepszą muzykę i najlepszą piosenkę "Na morza dnie"). Mała syrenka to jeden z najbardziej lubianych filmów Disneya. Ariel, kochająca zabawę i figle syrenka żyje w Atlantyce, podwonym królestwie jej surowego ojca. Jest oczarowana światem ludzi i wbrew zakazowi króla często wypływa na powierzchnię. Pewnego dnia podczas sztormu ratuje życie młodemu księciu. Zdecydowana, by stać się człowiekiem, zawiera układ z przebiegłą wiedźmą morską Urszulą. Ceną za ludzką postać jej jest piękny głos. Z pomocą przyjaciół:

gadatliwego Florka i nadwornego kompozytora Sebastiana, Ariel musi zdobyć miłość księcia i ocalić królestwo swoje ojca - czeka ich szalony wyścig z czasem!

W polskiej wersji językowej: Beata Jankowska, Jacek Kopczyński, Emilian Kamiński, Stanisława Celińska
https://www.youtube.com/watch?v=Qy-xOpA2zC8

"Zaplątani"

Reżyseria: Nathan Greno, Byron Howard
Rok produkcji: 2010
Kraj produkcji: USA
Czas trwania filmu: 100 min

Zaplątani to pełna znakomitych piosenek i wartkiej akcji wariacja Disneya na temat jednej z najpopularniejszych baśni wszech czasów! Najbardziej poszukiwany (a jednocześnie najbardziej czarujący) bandyta w całym królestwie, Flynn Rajtar, szuka schronienia w tajemniczej wieży, gdzie - ku swemu zdumieniu - spotyka Roszpunkę, bystrą nastolatkę obdarzoną niezwykłą mocą w postaci długich na dwadzieścia metrów, magicznych złotych włosów! Niebawem ten zaskakujący duet wyruszy w fantastyczną podróż obfitującą w nieoczekiwane wyzwania i komiczne perypetie...

W polskiej wersji językowej: Julia Kamińska, Kasia Popowska, Maciej Stuhr, Danuta Stenka
https://youtu.be/MoCN1MpSD4k

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.