stat
Impreza już się odbyła

Polska silniej w nas zamieszkała - projekcja

Temat emigracji jest nierozłączną częścią życia w świecie Unii Europejskiej, strefy Schengen i tanich linii lotniczych. Dlatego też nad tym problemem postanowiło się pochylić Video Studio Gdańsk i wraz z reżyserką Ewą Górską stworzyć film ,,Polska silniej w nas zamieszkała". Obejmuje on temat emigracji od lat 70. aż do współczesności i jest tworzony przy pomocy uczniów i nauczycieli z I LO w Gdańsku, III LO w Gdańsku i X LO w Gdyni.W filmie wystąpili zarówno emigranci, którzy postanowili powrócić do Polski, jak i Ci którzy nadal żyją na obczyźnie. Opowiadają oni jak wygląda ich związek z ojczyzną, czy kultywują narodowe tradycje i jak czują lub czuli się jako Polacy w innym kraju. Historie emigrantów zostały w pierwszej kolejności przedstawione młodzieży licealnej, której reakcje i spostrzeżenia też zostały zarejestrowane i włączone do ostatecznej wersji filmu. Dzięki temu powstał film składający się zarówno z relacji osób, które już z kraju wyjechały, jak i z rozważań młodych ludzi, którzy dopiero będą podejmować decyzję, gdzie chcą żyć.

Pierwsza, przedpremierowa projekcja filmu odbędzie się w dniu 18.10.2018 r. o godzinie 18.00 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku (sala wystaw czasowych). 8.11.2018 r. planowana jest też projekcja w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Projekt realizowany jest przy wsparciu Europejskiego Centrum Solidarności, Fundacji Centrum Solidarności, Gdyńskiego Centrum Filmowego i Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje, przy udziale uczniów i nauczycieli z I LO w Gdańsku, III LO w Gdańsku i X LO w Gdyni.

Scenariusz i reżyseria: Ewa Górska
Producent wykonawczy: Video Studio Gdańsk
Koproducenci: Europejskie Centrum Solidarności / Video Studio Gdańsk
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Kina

Gdańsk

Sopot

Gdynia

Rumia

DKFy

Najwyżej oceniane

Green Book
Ocena: 8.6 / 123 głosy
Jak wytresować smoka 3
Ocena: 7.9 / 41 głosów
Chłopiec z burzy
Ocena: 7.2 / 46 głosów

Zapowiedzi