W związku z oficjalnym rozporządzeniem o odwołaniu wszelkich imprez masowych, wydarzeń kulturalnych oraz pokazów kinowych, wszystkie kina w Trójmieście zdecydowały o zamknięciu swoich obiektów do odwołania.
Szczegółowe informacje o zwrotach zakupionych wcześniej biletów, repertuarze i ponownej dostępności obiektów będą udostępniane na stronach poszczególnych kin.
stat
Impreza już się odbyła

Polska premiera filmu Olega Sencowa (1 opinia)

Polska premiera "Numerów", filmu wyreżyserowanego zza krat łagru przez ukraińskiego reżysera Olega Sencowa, odbędzie się zaledwie tydzień po światowej premierze na międzynarodowym festiwalu w Berlinie. Gośćmi premiery w Gdańsku będą Oleg Sencow i polscy twórcy filmu.

mar 30

poniedziałek, godz. 18:30

Gdańsk,
bilety 14,90 zł
kwi 15

środa, godz. 19:00

bilety 19 zł
ulgowy 16 zł
Oleg Sencow, ukraiński reżyser, uczestnik Majdanu, aresztowany w 2014 roku i skazany ponad rok później przez sąd Rosji na 20 lat obozu karnego o zaostrzonym rygorze na północy Syberii za rzekomą działalność terrorystyczną, wyreżyserował "Numery" zza krat łagru. Sencow podjął decyzję o reżyserii filmu za namową przyszłych producentów w 2018 roku, w czasie strajku głodowego. W ponad stu listach przekazał wszystkie wskazówki dotyczące filmowej adaptacji swojej sztuki "Numery". Wytyczne Sencowa, dotyczące obsady, scenografii, kostiumów, ale też tempa i stylu gry aktorskiej, realizował na planie Akhtem Seitablajew, reżyser o tatarskich korzeniach, jak Sencow także pochodzący z Krymu.

Fabuła przenosi widza do ściśle uporządkowanego świata dziesięciu cyfr, w którym nagle pojawił się błąd, co staje się aktem stwórczym nowego świata. Czy nowy świat będzie lepszy od starego? Powstanie tego niezwykłego filmu jest wyrazem naszego poparcia dla Olega Sencowa, które ostatecznie doprowadziło do jego uwolnienia. Jest także manifestacją naszej wiary w wolność twórców, którym żadne kraty nie zamkną ust. Wiary w siłę naszych ideałów, mocniejszej od największych potęg i mocarstw, wiary w wolny twórczy duch mówi Dariusz Jabłoński kierujący Apple Film Production, będącym polskim producentem filmu.

Po premierze zapraszamy na rozmowę z twórcami filmu:
- Olegiem Sencowem - ukraińskim reżyserem, który pięć lat spędził w rosyjskim łagrze za rzekomą działalność terrorystyczną
- Adamem Sikorą - polskim operatorem, autorem zdjęć m.in. do Essential Killing, Cztery noce z Anną, Ja, Olga Hepnarova
- Violettą Kamińską, Izabelą Wójcik - polskimi producentkami filmu Numery, Apple Film Production, członkiniami Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej
- Dariuszem Jabłońskim - polskim reżyserem filmowym, scenarzystą i producentem, prezydentem Polskiej Akademii Filmowej
Rozmowę poprowadzi Mirosław Przylipiak - polski filmoznawca, historyk i teoretyk filmu.

Seans trwa 1 godz. 44 min.

Informacja o biletach

Obowiązuje rezerwacja miejsc: https://ecs.gda.pl/title,pid,2155.html

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.