stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Polska Szkoła Animacji w KinoPorcie - warsztaty i spotkanie z Andrzejem Dudzińskim

Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów tworzenia filmów animowanych Polska Szkoła Animacji - Fenomen Artystyczny podczas których uczestnicy, wspólnie z Andrzejem Dudzińskim i Robertem Turło, ożywią grafiki, szkice i rysunki artysty. Dzięki najnowszym technikom komputerowym, ze statycznych prac rysunkowych powstanie dynamiczny film animowany.

30 czerwca - 4 października 2020, godz. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
sie 7-9

piątek - niedziela, godz. 17:00

Wstęp wolny
Andrzej Dudziński (urodzony w Sopocie) jest jednym z najbardziej znanych i docenianych na całym świecie artystą zajmującym się malarstwem, rysunkiem, grafiką prasową i fotografią.

Przez ponad 20 lat rysował dla czołowych pism amerykańskich, w tym:
"Newsweek",
"The New York Times",
"Playboy",
"Rolling Stone",
"Vanity Fair",
"The Washington Post",
"Time"
"The Atlantic Monthly",
"The Boston Globe"

Współpracował również w tym czasie z wieloma pismami europejskimi. Projektował kampanie promocyjne dla takich korporacji jak: AT&T, Conde Nast, IBM, Deutche Telekom i Royal Bank of Scotland.

Warsztaty:
26-27 lipca 2014, 10:00-17:00
CEA Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - Nowy Port
zapisy na warsztaty: kinoanimacja@laznia.pl (w zgłoszeniu proszę podać imię, nazwisko, wiek, telefon kontaktowy, w temacie proszę podać nazwę warsztatów)
uczestnicy: młodzież i dorośli

Udział w warsztatach jest bezpłatny
Ilość miejsc ograniczona

Spotkanie:
26 lipca 2014, godz. 20:30
Spotkanie autorskie z Andrzejem Dudzińskim prowadzone przez dziennikarkę Programu Trzeciego Polskiego Radia, Barbarę Marcinik
CEA Łaźnia, Nowy Port

Oko w oko z bestią | 2001 | Andrzej Dudziński
Oko w oko z bestią | 2001 | Andrzej Dudziński


ANDRZEJ DUDZIŃSKI
Od 1996 roku związany jest z Galerią Grafiki i Plakatu w Warszawie, a w roku 1999 rozpoczęła się jego stała współpraca z Galerią Miejską w Tarnowie.

Studiował architekturę na Politechnice Gdańskiej, architekturę wnętrz i grafikę w gdańskiej PWSSP, a zakończył studia na ASP w Warszawie w pracowni plakatu Henryka Tomaszewskiego. Jeszcze jako student zamieszczał swoje rysunki w miesięczniku Polska oraz w tygodnikach "Szpilki" i "Kultura".

Od 1970 do 1972 roku Dudziński mieszkał w Londynie, współpracując z pismami undergroundu: "OZ", "Ink", "Frendz" i "Time Out". Po powrocie do Polski stworzył ptaka Dudi - rozczochranego nielota, kontestującego co tydzień w Szpilkach peerelowską rzeczywistość. Współpracował z "Literaturą", "Kulisami" i "Polityką". Ponadto Dudziński projektował plakaty teatralne i filmowe, scenografie teatralne i czołówki filmowe. Wystawiał swoje prace w czołowych galeriach.

Andrzej Dudziński w swojej pracowni
Andrzej Dudziński w swojej pracowni

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij