stat
Impreza już się odbyła

Pół żartem, pół serio - cz. 2

lut 4-7

czwartek - niedziela, godz. 20:00 - 22:00

Online
bilety 14 zł
03.08 Przed wschodem słońca,
reż. R. Linklater, USA, 1994, 97 min.


W pociągu do Wiednia Amerykanin Jesse, wracający z podróży po Europie, poznaje paryżankę Celine, która wraca od swojej kuzynki z Budapesztu. Para szybko przypada sobie do gustu. Mężczyzna składa młodej studentce kuszącą propozycję. Prosi, by spędziła z nim trochę czasu w Wiedniu przed jego odlotem do USA. Jesse i Celine nie mając pieniędzy i nie znając miasta wyruszają w podróż po zakamarkach stolicy Austrii. Na swojej drodze spotykają przypadkowych ludzi i trafiają do przypadkowych miejsc. Wszystko w filmie opiera się na inteligentnych dialogach. Bohaterowie rozmawiają niemal bez przerwy. O miłości, polityce, przeszłości i planach. Wyłania się z tego spójna wizja świata dwudziestoparolatków - romantycznych, trochę zagubionych, szukających nowych doznań, ciekawych ludzi i miejsc. Pozornie nic się tu nie dzieje, ale ten nietypowy romans wciąga jak mało która historia o miłości.

10.08 Sublokator,
reż. J. Majewski, Polska, 1966, 90 min.


Młody naukowiec wynajmuje pokój w willi zamieszkanej przez same kobiety, z których każda ma swoje marzenia i obsesje. Pani Maria, właścicielka willi, zamierza założyć hodowlę szynszyli skrzyżowanych ze szczurami; Małgosia, jej siostrzenica, chce zgładzić ciotkę; Kazimiera żąda przekształcenia willi w ośrodek gimnastyki rehabilitacyjnej... Każda z kobiet stara się wciągnąć mężczyznę w realizację swych zamiarów. Staje się to szczególnie dokuczliwe, kiedy łamie on nogę i zostaje przykuty do łóżka. Utrzymana w tonie groteski, znakomita komedia z Janem Machulskim w jednej ze swoich najlepszych ról.

17.08 Niedźwiadek,
reż. J. Hřebejk, Czechy, 2007, 98 min.


Jirka, Roman i Ivan to przyjaciele ze szkolnej ławki. Dziś mają po 35 lat i choć ich drogi życiowe są odmienne, szkolna przyjaźń pozostała taka sama. Wszyscy trzej są żonaci i każdy z nich robi karierę zawodową w zupełnie innej dziedzinie. Jirka jest właścicielem galerii, Roman - lekarzem, a Ivan dyplomatą. Niby wszyscy żyją podobnie, ale Ivanowi zawsze powodzi się jakby odrobinę lepiej. Ma lepszą posadę, szczęśliwsze małżeństwo, więcej potomstwa. Jirka i Roman wciąż zadają sobie pytanie: jaka jest recepta Ivana na szczęście? "Niedźwiadek" to wielowarstwowa opowieść o trzech mężczyznach i pięciu kobietach wplątanych w niełatwe relacje - o codziennych kłopotach, małżeńskich nieporozumieniach, romansach i skrywanych tajemnicach. "To bardzo osobista historia" - mówił o filmie reżyser Jan Hřebejk - "może wydać się zabawna dla tych, których opowieść nie dotknie emocjonalnie, ale ci, którzy będą nią poruszeni, od razu utożsamią się z naszymi bohaterami".

24.08 Jutro premiera,
reż. J. Morgenstern, Polska, 1962, 81 min.


Młody dramaturg za wszelką cenę chce wystawić swoją nową sztukę, wpada jednak w prawdziwe teatralne piekło. Dyrektor nie potrafi opanować swojego zespołu. Gwiazdy kapryszą, reżyser promuje pozbawioną talentu przyjaciółkę, główny amant domaga się podwyżki. Sprawę może tylko uratować pewna skromna suflerka... Przeniesiony na ekran utwór Jerzego Jurandota "Trzeci dzwonek" urzeka wyrafinowanym humorem, wdziękiem przywodzącym na myśl kino przedwojenne oraz znakomitą obsadą (m.in. Tadeusz Janczar, Aleksander Bardini, Kalina Jędrusik, Gustaw Holoubek, Stanisław Tym, Bohdan Łazuka, Krystyna Sienkiewicz, Barbara Krafftówna).

31.08 Pocałunek o północy,
reż. A. Holdridge, USA, 2007, 90 min.


29-letni Wilson przeżywa właśnie najgorszy czas swojego życia. Rok temu przybył do Miasta Aniołów, aby zrobić oszałamiającą karierę jako scenarzysta. Niestety nie wszystko potoczyło się zgodnie z jego planem. Rzuciła go dziewczyna, rozbił samochód i skradziono mu laptopa. Czuje się obco i nie ma żadnych planów. Sylwestrową noc zamierza spędzić samotnie w łóżku, jednak za namową swego przyjaciela loguje się w serwisie randkowym. Na jego ogłoszenie odpowiada Vivian, która tak jak on potrzebuje towarzystwa w tę wyjątkową noc. Bohaterowie rozpoczynają bezcelową wędrówkę po ulicach Los Angeles... Nietypowa komedia romantyczna - niskobudżetowa, z nieznanymi aktorami i czarno-białymi zdjęciami, pełna inteligentnych dialogów i specyficznego humoru. Niezależne kino nawiązujące do najlepszych dokonań Jima Jarmuscha czy Kevina Smitha.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.