stat
Impreza już się odbyła

Pokazy filmowe Grand OFF 2018

Kinomanów zapraszamy na ucztę filmową. 9 i 11 kwietnia w Klubie Marynarki Wojennej zaprezentujemy filmy, nagrodzone podczas 12 edycji Festiwalu Najlepszych Niezależnych Krótkich Filmów Świata Grand Off 2018.

lip 24-25

piątek - sobota, godz. 18:00, 20:00

Gdynia,
bilety 12 zł
Początek projekcji o godz. 18.00 w sali 213. Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona! Seanse przeznaczone dla widzów od 16 roku życia, czas trwania projekcji ok. 2 godzin.

Program:

Wtorek / I wieczór - 09.04. godz. 18:00

1. Ojciec Adnana / Adnan's father (Dania) - Najlepszy Scenariusz
2. Przeniesienie / The Transfer (Izrael) - Najlepsza Reżyseria i Najlepszy Film Fabularny
3. Wewnątrz ścigam się / Inside I'm Racing (Irlandia) - Najlepsze Zdjęcia i Najlepszy Montaż
4. Osobliwe zdolności pana Mahlera / The Peculiar Abilities of Mr Mahler (Niemcy) - Najlepsza Rola Męska i Najlepsza Scenografia

Czwartek / II wieczór - 11.04. godz. 18.00

1. Myślę, że się w tobie podkochuję / I think I have a crush on you (Szwecja) - Najlepsza Rola Kobieca
2. Abramek wrócił sam / Abram returned alone (Polska) - Najlepszy Film Dokumentalny
3. Koncert ognia / Concert of the fire (Rosja) - Najlepszy Film Animowany
4. Milk / Mleko (Polska) - Najlepszy Film Polski


Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna, z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie. Na festiwal w 2018 roku nadesłano prawie 4000 filmów ze 123 krajów całego świata.

Powołane do życia w 2006 Światowe Nagrody Filmowe Niezależnych GRAND OFF to wydarzenie kulturalne, które zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego i nadaje mu odpowiednią rangę. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalna Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski. Filmy nominowane ocenia międzynarodowa Kapituła składająca się z ponad 87 znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z niemal 30 krajów. Polskę reprezentowali m.in. Agnieszka Holland, Cezary Harasimowicz, Piotr Hanuszkiewicz, Roman Gutek, Maciej Dejczer, a gościem specjalnym był Andrzej Seweryn i rosyjski reżyser Andrey Zwiagincew. Nagrody w postaci pięknych statuetek wręczane są na festiwalowej Gali, która odbyła się, w ubiegłym roku 3 grudnia, na zakończenie 12 festiwalu.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij