• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Pokaz wybranych filmów krótkometrażowych + spotkanie z reżyserem bartoszem reetzem (1 opinia)

22 maja (niedziela) o godz. 19:30 zapraszamy na pokaz wybranych filmów krótkometrażowych oraz spotkanie z reżyserem Bartoszem Reetzem.

23 czerwca - 27 sierpnia 2022, godz. 16:00

bilety 22 zł

w każdą środę (od 06.07 do 27.07.2022)

bilety 5 zł
Bilety: https://biletyna.pl/film/Pokaz-wybranych-filmow-krotkometrazowych-spotkanie-z-rezyserem-Bartoszem-Reetzem

Gdańska premiera filmu "Tramwaj"
22 / Polska / 2021
scenariusz i reżyseria: Bartosz Reetz
O poranku tramwaj wyjeżdża z zajezdni. Młoda nauczycielka rozpoczyna kolejny dzień i jedzie do pracy. Przypadkowe spotkanie w tramwaju sprawia, że powracają dawno uśpione tęsknoty.
Występują: Marta Kurzak, Krzysztof Koła, Fabian Laskowski, Jacek Tarkawian, Joanna Rozkosz

"Przystanek"
15 / Polska / 2018
scenariusz i reżyseria: Bartosz Reetz
Finalny kurs autobusu PKS i dzień ogłoszenia wyników matury. Ostatnia wizyta Jakuba w szkole - moment zakończenia jednego etapu w życiu i oczekiwanie na rozpoczęcie kolejnego.
Występują: Jakub Gomółka, Zenon Reetz, Kazimierz Wyżga

"TRAFIC"
15 / Rumunia / 2004
reżyseria: Cãtãlin Mitulescu
MFF w Cannes 2004: Złota Palma dla najlepszego filmu krótkometrażowego
Stojąc w korku w drodze na spotkanie biznesowe, Tudor ma 20-minutową przerwę. Tyle wystarczy, aby zaprosić dziewczynę na kawę, opowiedzieć o swojej córce i zrobić zdjęcie.
Występują: Bogdan Dumitrache, Maria Dinulescu, Ana Bart, Andy Vasluianu, Simina Siminie

"SUQUIA"
14 / Argentyna / 2019
scenariusz i reżyseria: Ezequiel Salinas
Podróż przez wspomnienie Suquii, ponurej rzeki, pełnej rozpaczy i urazy do swego ludu. Ale podobnie jak Nil, Sekwana czy Ganges, ta rzeka ma wiele do opowiedzenia o mieście, które wyrosło na jej brzegach.

Naszym gościem będzie:
Bartosz Reetz- Absolwent produkcji filmowej i telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi i prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
W 2015 roku był koproducentem turecko-polskiego krótkometrażowego filmu fabularnego pt. Unmade bed w reżyserii Eytana Ipekera, który miał premierę na 52. International Antalya Film Festival.
Jego debiutancki film pt. Przystanek był prezentowany na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych, w tym Fajr International Film Festival, Filmfest Dresden, FEST - New Directors/New Film Festival i CineFest Miskolc International Film Festival. Film został nagrodzony w kategorii Cine Libre Award na Cinemistica Film Festival w Hiszpanii.
"Tramwaj jest jego drugim filmem. Premiera odbyła się 30 marca bieżącego roku podczas 69. edycji Martovski Belgrade Documentary and Short Film Festival.

Opinie (1)

  • Swietne wydarzenie

    Ciekawe i inne kino. Zycze duzo wytrwalosci Panu Reetz, ma Pan wizje i cel, przyjemnie bylo Pana posluchac. Duza wdziecznosc dla Pana w dlugich wlosach za stworzenie takiego miejsca w Trojmiescie.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.