stat
Impreza już się odbyła

Pokaz filmu online "Marzycielki Miast" | Rozmowa z MiastoPracownią i Margaretą Sobczak

  • sobota, 10 kwietnia, godz. 17:00 - 20:00
  • Lokalizacja
    Online
    Organizator: UrbanLab
  • Bilety
    wstęp wolny

Phyllis Lambert, Blanche Lemco van Ginkel, Cornelia Hahn Oberlander oraz Denise Scott Brown to inspirujące architektki, które kreowały wygląd współczesnej urbanistyki. Pracowały ramię w ramię ze znanymi architektami takimi jak Mies van der Rohe, Le Corbusier, Louis Kahn czy Robert Venturi. Nie przeczytamy o nich jednak w kanonie literatury poświęconej architekturze, mimo, że projektowały w Europie i Ameryce Północnej i nadal są aktywne zawodowo.

kwi 16-17

piątek - sobota, godz. 20:00 - 22:00

Online
bilety 14 zł
Kup bilet
Łączy je podobna wizja nowoczesnego miasta, w pełni zintegrowanego z przyrodą i człowiekiem, troska o zielone przestrzenie, ograniczenie ruchu samochodowego, wizja miasta inkluzyjnego i otwartego na potrzebach człowieka. Miasta, które jak pokazała pandemia, spełniałoby nasze potrzeby w dzisiejszych czasach.
Podczas rozmowy z zaproszonymi gościniami postaramy odpowiedzieć na pytania o to jak zasady projektowania uniwersalnego zmieniają polskie miasta i ile w tym zakresie jest jeszcze do zrobienia? Czy można mówić o kobiecej perspektywie w projektowaniu miast?

Harmonogram:
17:00-18:30 - projekcja online filmu "Marzycielki Miast" (City Dreamers), 2020, reż. reż. Joseph Hillel (2020)
Link i hasło do projekcji filmu podamy 10.04.2021 o godz. 17:00. Oglądanie będzie można rozpocząć w godz. 17:00-21:00.
19:00-20:00 - rozmowa z Barbara Nawrocką i Dominiką Wilczyńską z MiastoPracowni oraz Margaretą Sobczak, historyczką sztuki

Gościnie:
Dominika Wilczyńska i Barbara Nawrocka - architektki, absolwentki Politechniki Krakowskiej, działają wspólnie od 2012r. W MiastoPracowni zajmują się projektowaniem miejsc spotkań - od urbanistyki po meble. Opracowują projekty przestrzeni publicznych, domów kultury, klubów osiedlowych i klubokawiarni. Wprowadzają w życie idee współpracy międzywydziałowej i pracę na rzecz lokalności. Marzą o mieście inkluzywnym, przyjaznym wszystkim jego mieszkańcom i mieszkankom. Prowadzą procesy konsultacyjne, aktywnie włączając użytkowników i użytkowniczki w decydowanie o kształcie wspólnej przestrzeni.

Margareta Sobczak - historyczka sztuki, koordynatorka projektów edukacyjnych związanych z architekturą i urbanistyką. Współpracowała z licznymi instytucjami kultury m.in. Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Pałac w Wilanowie, Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, Muzeum Miasta Gdyni. Projekty, które współtworzyła i koordynowała były nagradzanie przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Miłośniczka architektury modernistycznej.

Rozmowę poprowadzi:
Magda Dębna - koordynatorka UrbanCafe, które stanowi forum dyskusji o mieście jednoczące mieszkańców, aktywistów, naukowców i urzędników. W UrbanCafé organizuje m.in. wykłady, spotkania, debaty, projekcje filmowe i szkolenia. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Central European University.
Wydarzenie realizowane jest w ramach cyklu ŻYJ DOBRZE W MIEŚCIE, w którym poruszane są kwestie otaczającej nas przestrzeni. Co zrobić, aby była wspierająca dla mieszkańców i umożliwiała wygodne życie?

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy online, a także zadawania pytań i komentowania.
rozmowy online

Jednocześnie transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage'u UrbanLab Gdynia na Facebooku.

Spotkanie odbędzie się w ramach zadania "Adaptacja Koncepcji UrbanLab w Gdyni" w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.