stat
Impreza już się odbyła

Pokaz filmu "Siła Ognia" z dyskusją

Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście zaprasza na pokaz filmu Siła ognia w reżyserii Oliviera Laxe'a oraz na dyskusje po projekcji. 

O filmie (czas trwania: 90 minut):
Zdobywca Nagrody Jury w sekcji Inne Spojrzenie na MFF w Cannes. Osadzony wśród pejzaży hiszpańskiej Galicji film Laxea to przenikliwa, pulsująca podskórnym napięciem opowieść o potrzebie równowagi w świecie pełnym niebezpiecznych zmian. Zagrożonym ekosystemem okazuje się tu nie tylko przyroda, lecz także lokalna społeczność. To historia na wskroś uniwersalna i jednocześnie bardzo współczesna: oto do leżącej na skraju świata, wyglądającej turystów wioski wraca Amador, który właśnie odsiedział wyrok za podpalenie. Reakcja najbliższych na jego powrót daleka jest jednak od radości. Niewypowiedziane konflikty tlą się i przybierają na sile z każdym dniem. Równoprawnym bohaterem filmu jest także surowy, górzysty krajobraz Galicji, który kształtuje charaktery i relacje między ludźmi na swoje podobieństwo. Oliver Laxe z pokorą przyjmuje dyktowane przez naturę zasady. Jeśli sztuka w ogóle może być eko, to ten film właśnie taki jest organiczny.

OBEJRZYJ TRAILER

Polski dystrybutor: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Spotkanie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego związanego z sytuacją epidemiologiczną (osoby uczestniczące w spotkaniu są zobowiązane do zasłaniania ust i nosa w trakcie całego wydarzenia). 

Liczba osób, które mogą wziąć udział w spotkaniu jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Jeżeli z jakich powodów będziecie musiały/musieli zrezygnować z udziału w spotkaniu dajcie nam znać mailowo (trojmiasto@poczta.krytykapolityczna.pl) lub w wiadomości na Facebooku - może ktoś inny skorzysta z wolnego miejsca.

Informacja o biletach

Obowiązują zapisy - liczba miejsc ograniczona. https://forms.gle/DcFv4m336Us3rmuX7

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi