stat
PATRONAT

Pokaz filmów Andrzeja Mańkowskiego

Zapraszamy 23 lipca o godz. 19:00 na pokaz dwóch filmów Andrzeja Mańkowskiego z muzyką Tomka Stroynowskiego do Cafeart U Muzyk'uff. Po pokazie spotkanie z jego twórcami. Wstęp wolny.

*"Tournee"* (34 min., 2010) - film ukazujący kulisy wiejskiej krucjaty artystycznej znanych polskich muzyków (m.in. Leszek Możdżer, Mietek Szcześniak, Zbigniew Wodecki) koncertujących po kaszubskich szkołach pod wodzą kompozytora, pianisty i nauczyciela Tomasza Stroynowskiego.

*"Pianobus Tomka Stroynowskiego: Pomorze Gdańskie"* (35 min., 2012) - pilot muzyczno-podróżniczego cyklu tv, w którym gospodarz programu prezentuje w sposób zabawny i niekonwencjonalny zjawiska muzyczne różnych regionów Polski. W odcinku dedykowanym Pomorzu Gdańskiemu można odnaleźć m.in. analizę przyśpiewek kibicowskich fanów Trefla Sopot i Bałtyku Gdynia czy walca "Nad pięknym, modrym Dunajem" w wersji na fortepian i 8 oldschoolowych samochodów z Muzeum Volkswagena w Pępowie.

Andrzej Mańkowski - reżyser, scenarzysta, producent filmowy, w latach 2006-2011 szef Studia Filmowego HARPOON FILMS w Gdyni, pomysłodawca i producent projektu literacko-filmowego "DEKALOG 89 +", autor dokumentu LEKCJA MUZYKI (m.in. Prix Italia 2007) oraz komedii RUBINOWE GODY (m.in. Laboratorium Award na 10. Polish Film Festival Los Angeles), laureat Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Gdyni Galion Gdyński 2008.

Tomek Stroynowski - pianista, kompozytor, aranżer, nauczyciel, animator kultury, absolwent Akademii Muzycznych w Gdańsku i Katowicach, twórca muzyki teatralnej i filmowej (m.in. filmy J. Bławuta "Jeszcze nie wieczór" i "Wirtualna wojna", cykl DEKALOG 89+ i spektakl Teatru Miejskiego w Gdyni "Sammy").

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.