stat
Impreza już się odbyła

Paterson Jima Jarmuscha

w każdy wtorek (do 28.09), godz. 19:30

Gdańsk,
Wstęp wolny
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zaprasza na projekcję filmu "Paterson" Jima Jarmuscha i debatę zgłębiającą problematykę prezentowanego obrazu, którą poprowadzi Grzegorz Fortuna. Spotkanie odbędzie się w ramach Projektu Biblioteka Movie zakładającego spotkania łączące projekcję ambitnego kina z repertuaru Gutek Film wraz z dyskusjami na temat obejrzanego dzieła. Celem projektu jest nawiązanie dialogu miedzy odbiorcami, a także uchronienie od bezrefleksyjności związanej z obiorem dóbr kultury.

"Paterson"
 to rewelacja ubiegłorocznego festiwalu w Cannes i najlepszy od lat film Jima Jarmuscha. Twórca "Broken Flowers" stworzył pełną humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób. Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.