stat
Impreza już się odbyła

PC Drama / Stanisław Lem vs Philip K. Dick

PC Drama / 13.12.2021 / g. 19.00 / Klub Żak // STANISŁAW LEM VS PHILIP K. DICK
autor: Mateusz Pakuła | reżyseria: Maciej Gorczyński | wykonanie: Piotr Mateusz Wach | prowadzenie spotkania: Katarzyna Kręglewska

Współczesna polski dramat, poświęcony dwóm gigantom XX-wiecznej literatury science-fiction, który znalazł się w finale tegorocznej Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Mateusz Pakuła kreśli w swojej sztuce barwny momentami absurdalnie zabawny, kiedy indziej tragiczny obraz dwóch wyjątkowych osobowości, które dzieliło o wiele więcej, niż tylko żelazna kurtyna. Ich wkład w rozwój gatunku jest ogromny, twórczość pisarzy trafiła do głównego nurtu, skutkując między innymi słynnymi adaptacjami filmowymi ich dzieł (jak choćby Blade Runner oraz Solaris). W latach 70. obaj autorzy prowadzili ze sobą ożywioną korespondencję, która przerodziła się w relację koleżeńską, gwałtownie przerwaną przez paranoidalne oskarżenia Dicka.

- Według Philipa K. Dicka, Stanisław Lem nie istniał opowiada reżyser czytania Maciej Gorczyński. ,,Lem" to po prostu tajna komórka KGB, która została powołana w celu zniszczenia amerykańskiej fantastyki. Wszak niemożliwe jest, żeby jedna osoba mogła napisać tyle genialnych powieści, operując jednocześnie głęboką wiedzą naukową i zmiennym stylem. Na słynny donos Dicka, będący znaną w środowisku pisarzy fantastyki anegdotą, możemy wzruszyć ramionami; ot przyczynek do portretu szalonego autora ,,Człowieka z Wysokiego Zamku"... A gdyby jednak spojrzeć na sprawę oczami Dicka, być może faktycznie istnienie polskiego pisarza okazałoby się problematyczne? Fascynuje mnie takie postawienie problemu. Dramat Mateusza Pakuły pozwala na stworzenie takiej możliwości. Pozwala również na przedstawienie, w eksperymentalnej formie teatralnego czytania, intymnego portretu amerykańskiego pisarza oraz zadanie pytania o polską recepcję twórczości Lema, nasz stosunek do tej ,,niemożliwej" postaci. Być może jesteśmy znacznie bliżsi postrzeganiu autora ,,Ubika", niż chcielibyśmy się przyznać?

Zasady sanitarne: Prosimy o dezynfekcję rąk po wejściu do Klubu. Noszenie masek na terenie Klubu Żak jest obowiązkowe. Prosimy o zachowanie dystansu. Prosimy o zajmowanie oznaczonych miejsc. Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego w holu kina (podstawowe dane widzów uczestniczących w wydarzeniach: imię i nazwisko, data i godzina wydarzenia, kontakt do uczestnika wydarzenia (nr telefonu), zgoda na przekazanie tych danych służbom sanitarnym w przypadku potwierdzenia obecności osoby z SARS-CoV-2 na danym wydarzeniu. Dane będą zbierane w celu poinformowania uczestników wydarzenia o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną. Formularze będą przechowywane przez 14 dni, a następnie niszczone.

Środki bezpieczeństwa: dostępne są środki do mycia i dezynfekcji rąk, w holu, w kawiarni, w toaletach, przy wejściach do kina i do Klubu; pojemniki na zużyte środki ochrony osobistej znajdują się przy wszystkich wyjściach z Klubu.

W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć profesjonalnym sprzętem w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych. Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 - 25 zł
  • Bilet ulgowy
    15 zł
Bilety:
15 zł ulgowe* / 20 zł super zniżka* na Kartę do Kultury / 25 zł bez zniżek
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)
Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom oraz na Kartę Dużej Rodziny za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub karty.
Liczba miejsc biletowanych ograniczona do 120, udział w wydarzeniu przy zachowaniu dystansu i w masce.
Sprzedaż biletów i rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak:
- w dni robocze w godzinach od 15.00 do 21.00
- w soboty i niedziele od g.16.00 lub na pół godziny przed I seansem
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 w.117
Bilety bez zniżek można kupić w naszym sklepie internetowym:
https://tickets.klubzak.com.pl/ do wyczerpania puli lub do g.17.00 w dniu wydarzenia.
Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na wydarzenie należy opłacić i odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dane wydarzenie.
Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Na wydarzeniach w Klubie Żak miejsca nie są numerowane.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi