stat
Impreza już się odbyła

Oslo, 31 sierpnia

Wydarzenie w ramach

3 - 21 października 2021, godz. 17:00

bilety 20 zł
Najnowszy, a drugi pełnometrażowy film, norweskiego reżysera Joachima Triera, portretujący pokolenie trzydziestolatków z klasy średniej zamieszkującej Olso. Nieco niewiarygodny wydaje się przez to fakt, że scenariusz filmu napisany przez Triera i jego wieloletniego przyjaciela Eskila Vogta jest luźno oparty na francuskiej książce "Le Feu Follet" Pierre'a Drieu La Rochelle'a wydanej w 1931 roku. Trier przyznaje, że inspirował się także czystością formy filmowej, jaką operował Robert Bresson, efemeryczną atmosferą filmów Terrence'a Malicka i duchem francuskiej Nowej Fali, który pozwala na połączenie intelektualizmu z głęboką emocjonalnością.

Anders jest zdolny, przystojny, po trzydziestce i wkrótce zakończy odwyk, któremu się poddał w związku z uzależnieniem od narkotyków. W ramach programu może pojechać się do miasta, aby wziąć udział w rozmowie o pracę. Mężczyzna wykorzystuje jednak tę możliwość, aby spotkać znajomych i odwiedzić stare kąty. Mimo, że jest jeszcze stosunkowo młody, Anders uważa, że nie ma już czego oczekiwać od życia. Dręczą go też wspomnienia wszystkich zmarnowanych szans i ludzi, których zawiódł.

reż. Joachim Trier/Norwegia/2011/95 min

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.