W związku z oficjalnym rozporządzeniem o odwołaniu wszelkich imprez masowych, wydarzeń kulturalnych oraz pokazów kinowych, wszystkie kina w Trójmieście zdecydowały o zamknięciu swoich obiektów do odwołania.
Szczegółowe informacje o zwrotach zakupionych wcześniej biletów, repertuarze i ponownej dostępności obiektów będą udostępniane na stronach poszczególnych kin.
stat
Impreza już się odbyła

Oscar Nominated Short Films

Oscar Nominated Short Films 2020 to jedyny w Gdyni, premierowy pokaz filmów krótkometrażowych walczących o Oscara. W stuminutowym bloku wyświetlimy pięć tytułów nominowanych w kategorii najlepszy krótkometrażowy film aktorski.

w każdy piątek (od 03.04 do 15.05.2020), godz. 18:00 - 19:00

Online
Wstęp wolny
kwi 9

czwartek, godz. 13:00, 18:00

bilety 10 zł
Wydarzenie, organizowane dzięki współpracy z Fundacją Ad Arte, stanowi nie tylko doskonałą okazję, aby obejrzeć wspomniane filmy, ale też jest ukłonem w stronę krótkiego metrażu, często pomijanego w regularnym repertuarze kin.

Nagroda Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie filmu. Najważniejsi przedstawiciele branży filmowej od lat 30. XX wieku nie zapominają uhonorować również krótkiego metrażu. Podczas tegorocznego rozdania nagród zawalczy 15 filmów krótkometrażowych w trzech kategoriach: film animowany, aktorski i dokumentalny. Chociaż rzadziej wspominane w mediach niż filmy pełnometrażowe, krótkie produkcje prezentują równie istotne, inspirujące historie w innowacyjnej formie. Oscar Nominated Shorts 2020 to świetna okazja, by przyjrzeć się najlepszym produkcjom krótkometrażowym na świecie, skumulowanym w wyjątkowe doświadczenie filmowe.


KRÓTKOMETRAŻOWY FILM AKTORSKI / LIVE ACTION

Brotherhood
reż. Meryam Joobeur, Tunezja/Kanada, 2018, 25 min. Mohamed jest głęboko poruszony, kiedy jego najstarszy syn - Malik, wraca do domu z długiej podróży z... nową tajemniczą żoną.

Nefta Football Club
reż. Yves Piat, Francja 2018, 17 min. Dwójka braci natrafia na pustyni na osła. Dziwnym trafem zwierzę ma na uszach słuchawki, a na grzbiecie niesie worki pełne białego proszku.

Saria
reż. Bryan Buckley, USA 2019, 23 min. Dwunastoletnia Saria oraz jej siostra Ximena układają odważny plan ucieczki z domu dziecka, w którym się nad nimi znęcano.

The Neighbor's Window
reż. Marshall Curry, USA 2019, 20 min. Alli jest młodą matką, sfrustrowaną rutyną i jej mężem. Jej życie zostaje wywrócone do góry nogami, kiedy dwóch beztroskich dwudziestolatków wprowadza się do budynku po drugiej stronie ulicy, a ona odkrywa, że może bez przeszkód podglądać ich mieszkanie.

A Sister
reż. Delphine Girald, Belgia 2018, 16 min. Noc. Samochód. Alie jest w niebezpieczeństwie. Aby przeżyć, musi wykonać najważniejszy telefon w jej życiu.

Czas trwania bloku: 101 min.Fundacja Ad Arte jest wyłącznym polskim dystrybutorem Oscar Nominated Shorts.
 

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij