stat
Impreza już się odbyła

Oscar Nominated Short Films 2018

Podczas 90. rocznicy rozdania Nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej o statuetkę zawalczy 15 filmów krótkometrażowych w 3 kategoriach: film animowany, aktorski i dokumentalny. Oscar Nominated Shorts 2018 to świetna okazja, by w Klubie Filmowym przyjrzeć się najlepszym aktorskim produkcjom krótkometrażowym na świecie.

gru 5

niedziela, godz. 18:00 - 19:30

bilety 10 zł
Kup bilet

w każdy piątek (do 17.12), godz. 18:00

Gdańsk,
bilety 5 zł
Kup bilet
Nagroda Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie filmu. Najważniejsi przedstawiciele branży filmowej od lat 30. nie zapominają uhonorować również krótkiego metrażu, który stanowi istotną część kinematografii.

Program:

DeKalb Elementary
reżyseria: Reed Van Dyk
szczegóły: USA, 2016, 21 min.


Steven, niestabilny psychicznie dwudziestokilkulatek, wchodzi do szkoły podstawowej z półautomatycznym karabinem. Po tym, jak nakazuje szkolnej recepcjonistce - Cassandrze, ewakuować budynek, przetrzymuje ją jako zakładniczkę i każe zadzwonić po pogotowie.

The Eleven O'Clock
reżyseria: Derin Seale
szczegóły: Australia, 2016, 13 min.


Psychiatra usilnie stara się pomóc pacjentowi cierpiącemu na urojenia. Jego wysiłki komplikuje fakt, że chory uważa się za lekarza. Sesja terapeutyczna wymyka się spod kontroli.

My Nephew Emmett
reżyseria: Kevin Wilson Jr.
szczegóły: USA, 2017, 20 min.


Mississippi. W 1955 roku dwóch białych mężczyzn wtargnęło do domu Mose Wrighta - afroamerykańskiego kaznodziei, aby porwać jego 14-letniego siostrzeńca, Emmetta Tilla, który przyjechał w odwiedziny z Chicago. Emmett został oskarżony o pogwizdywanie na białą kobietę.

The Silent Child
reżyseria: Chris Overton
szczegóły: Wielka Brytania, 2017, 20 min.


Libby, głuchoniema czterolatka, jest najmłodszym dzieckiem w rodzinie, w której wszyscy słyszą. Nieumiejąca porozumiewać się z innymi dziewczynka zaczyna szkołę. Libby zostaje przydzielony opiekun, który uczy ją języka migowego. Sceptyczni rodzice niechętnie angażują się w edukację córki.

Watu Wote/All of Us
reżyseria: Katja Benrath
szczegóły: Niemcy, 2017, 22 min.


Przez prawie dziesięć lat Kenia była obiektem ataków terrorystycznych z Al-Shabaab. Między muzułmanami i chrześcijanami narasta atmosfera niepokoju i nieufności. Aż do grudnia 2015 roku, kiedy to pasażerowie autobusów muzułmańskich pokazali, że solidarność może zwyciężyć.

Łączny czas trwania bloku: 96 minut

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.