• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Operacja Mumia | Akademia Małej Żyrafy

Czy klątwa faraona okaże się prawdziwa? Czy rabuś z pociągu naprawdę ukradł pokaźną sumę pieniędzy? Wracamy z nową odsłoną Akademii Małej Żyrafy, czyli filmowych poranków dla dzieci. Po spotkaniach z klasyczną polską animacją i przygodach Misia Uszatka, Baltazara Gąbki czy słonia Dominika przyszła pora na współczesne kino familijne. Tym razem przyjrzymy się historiom prosto z Norwegii i ze Szwecji. W listopadzie zapraszamy na "Operację Mumia", a w grudniu na film "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu" - najnowszą część niezwykle popularnej serii, powstałej na podstawie książek Martina Widmarka.

Oba tytuły można było zobaczyć m.in. na festiwalu Kino Dzieci. Wchodzą też w skład programu edukacyjnego Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. To filmy rozbudzające wyobraźnię i wrażliwość, mówiące o ważnych wartościach. Akademia Małej Żyrafy to doskonała okazja do nauki przez zabawę. Przygód na ekranie na pewno nie zabraknie!

OPERACJA MUMIA
reżyseria: Grethe Boe-Waal
szczegóły: familijny/przygodowy, Norwegia, 2019, 74 min.
grupa wiekowa: 6+
wersja z polskim dubbingiem

Biuro Detektywistyczne nr 2 prowadzi nowe śledztwo! Młodzi detektywi Tiril i Oliver, są świadkami dziwnych wydarzeń w lokalnym muzeum. Do ich miasteczka przyjechała mumia faraona. Zaintrygowani wypadkami w trakcie przygotowań do otwarcia wystawy, postanawiają przyjrzeć się im bliżej. Czy za incydentami stoi klątwa prastarej mumii Tutanchamona? Detektywi podejrzewają, że któryś z pracowników muzeum musi być w to zamieszany. Tylko kto jest winny? Elektryk, dekorator, a może dyrektorka muzeum? Czas na zbieranie dowodów i łączenie tropów. Czy Tiril i Oliver zdążą z rozwiązaniem sprawy przed uroczystym wernisażem? A może klątwa faraona okaże się prawdziwa? Dreszczyk przygody nadchodzi! Najnowszy film w serii Operacja na podstawie książek uwielbianego w Polsce Jorna Liera Horsta to, jak zawsze, mnóstwo frajdy i przednia, rodzinna zabawa.
 

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.