Nasze recenzje

Od piątku kino samochodowe w Gdyni i Sopocie

W 2017 roku odbyło się kino samochodowe w ramach Festiwalu Filmów Kultowych, wtedy przy stadionie w Letnicy. Teraz ruszą nowe pokazy w Sopocie na parkingu Opery Leśnej oraz przy Gdynia Arenie.
W 2017 roku odbyło się kino samochodowe w ramach Festiwalu Filmów Kultowych, wtedy przy stadionie w Letnicy. Teraz ruszą nowe pokazy w Sopocie na parkingu Opery Leśnej oraz przy Gdynia Arenie. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Już 22 maja ruszy kino samochodowe w Trójmieście i to w dwóch lokalizacjach: w Sopocie i Gdyni. Ta pierwsza będzie połączona z kinem plenerowym na parkingu niedaleko Opery LeśnejMapka, druga na parkingu przy Gdynia Arenie.Kino samochodowe w Trójmieście - wszystkie seanse


Aktualizacja: godz. 9:43

Kino samochodowe zlokalizowane jest na parkingu przy Gdynia Arenie. Wjazd będzie możliwy tylko i wyłącznie od ul. Wileńskiej.
Kino samochodowe zlokalizowane jest na parkingu przy Gdynia Arenie. Wjazd będzie możliwy tylko i wyłącznie od ul. Wileńskiej. mat. prasowe

Kino samochodowe w Gdyni rusza 22 majaKino Samochodowe Gdynia - więcej informacji

Kino samochodowe ruszy 22 maja w Gdyni przy Gdynia ArenieMapka. Codziennie odbędą się dwa seanse. W najbliższy piątek widzowie obejrzą "Kształt wody" Guillermo del Toro oraz "Pewnego razu w... Hollywood" Quentina Tarantino.

- Każdego dnia w Kinie Samochodowym Gdynia wyświetlane będą dwa filmy. Pierwszy seans zaplanowano o godz. 18, a kolejny o godz. 21. Na ogromnym, nowoczesnym ekranie o powierzchni aż 77 m kw. prezentowane będą największe hity kinowe, ale także filmy polskie i europejskie. Każdy znajdzie coś dla siebie - czytamy w komunikacie.
Poszczególne dni zostały podzielone tematycznie, m.in. romantyczne poniedziałki, czwartki na sportowo, premierowe soboty czy familijne niedziele.

- Parking przy gdyńskiej Arenie będzie mógł pomieścić nawet do 200 aut podczas jednego seansu. Wysokiej jakości ekran oraz najwyższej klasy dźwięk, który będzie odtwarzany poprzez słuchawki wydawane przy wjeździe do kina, zapewnią komfortowe warunki i rozrywkę na najwyższym poziomie - czytamy w komunikacie.
Bilety na pojedyncze seanse będą w cenie: 30 zł z kartą mieszkańca i 45 zł pozostałe. Kwota dotyczy ceny za samochód osobowy. W aucie mogą przebywać maksymalnie dwie osoby dorosłe. W przypadku rodzin z dziećmi do czterech osób. Bilety do nabycia na platformie kupbilecik.pl.

Ważne: Kino samochodowe zlokalizowane jest na parkingu przy Gdynia Arenie. Wjazd będzie możliwy tylko i wyłącznie od ul. WileńskiejMapka. Wjazd na plac będzie możliwy na godzinę przed rozpoczęciem seansu, ale nie później niż 15 minut przed emisją filmu. Na miejscu widzowie będą mogli skorzystać z małej gastronomii i kupić popcorn, nachosy oraz zimne napoje.


W Sopocie dwie strefy: leżaki i samochodyKino Plenerowe i Samochodowe - Inauguracja sezonu - więcej informacji

- Na parkingu przy Operze LeśnejMapka powstaną równolegle dwie strefy kina - samochodowe i plenerowe z dwoma niezależnymi wielkoformatowymi ekranami. W pierwszej strefie tradycyjnego kina plenerowego widzowie zrelaksują się wygodnie na leżakach, w drugiej oglądać będą filmy w swoich samochodach - czytamy w komunikacie Izabeli Heidrich, rzecznika prasowego UM Sopot.
Wieczór otworzy dobrze znany, lubiany przez kinomanów i obsypany nagrodami, w tym Oscarem w kategorii Najlepszy Film, "Green Book" w reż. Petera Farrellego. Żeby przywołać atmosferę starego, klimatycznego kina samochodowego, przed pokazem zostaną wyświetlone reklamy retro.

Czy planujesz wybrać się na jakieś kino samochodowe w tym sezonie?

tak, to fajna atrakcja 54%
tak, bo tęsknię za tradycyjnymi kinami, zawsze jakaś namiastka 8%
tak, ale potraktuję to jako wyjście na imprezę, do ludzi, nie seans 5%
nie, wolę inne warunki do oglądania filmów 33%
zakończona Łącznie głosów: 1157
- W pierwszej strefie znajdzie się 150 leżaków ustawionych z zachowaniem odpowiednich dystansów, a w drugiej przygotowaliśmy 30 miejsc dla samochodów. Bilety w cenie 15 zł od osoby (leżaki) i 30 zł od samochodu należy nabyć wcześniej na stronie www.kinosopot.pl. Nie będzie możliwości zakupu biletów na miejscu. Sprzedaż rozpocznie się we wtorek, 19 maja. Wjazd samochodów możliwy będzie od godziny 20 - czytamy w komunikacie.
Informacje o kolejnych seansach w Sopocie wkrótce.

Czytaj też: Seanse we własnym aucie. Czas na kino samochodowe w Trójmieście
PLAN WIECZORU W SOPOCIE
Wejście/wjazd na teren imprezy - od godz. 20
(Ostatnie samochody będą wpuszczane do godz. 20:50)
Start pokazu - godz. 21
Przed filmem "Green Book" zostanie wyświetlony krótki ok. 10-15 minutowy blok promocyjny wraz z fragmentami starych reklam z lat 50.

Pierwszym wyświetlonym filmem będzie "Green Book".
Pierwszym wyświetlonym filmem będzie "Green Book". fot. mat. prasowe.

Opinie (104) ponad 20 zablokowanych

 • Sluchawki

  A nie możnaby tak nadawać scieżki dźwiękowej również poprzez fale radiowe? Ci co wolą niech grzeją uszy, inni mogliby używać swojego radia samochodowego.

  • 1 0

 • Fred Flinstone

  Eeee Ya ba da ba dooooo

  • 0 0

 • 30 (a nawet 45 :))))) zł żeby obejrzeć film przez zaparowaną szybę swojego blaszaka, gdzie w tradycyjnych kinach bilety były w granicach 15 zł. Ciekawe czy złowią na to jakichś frajerów.

  • 0 0

 • Przykro sie czyta te komentarze

  Jesli wolicie isc do zwyklego kima czy ściągnąć film i ogladac w domu, to prosze bardzo. Ale sa tez ludzie, ktorym sie bardzo ten pomysl podoba i nie musicie od razu hejtowac. Tu nie chodzi o piwo, paczke chipsow i dobra jakosc obrazu, ale o klimat. Osobiscie od dawna mi sie marzylo uczestniczyc w czyms takim i bardzo sie ciesze. Tym bardziej jest to tymczasowe i nikt nie kaze Wam brac udziału, dlatego nie musicie wieszac psow. Byly tez opinie o cenie. 45zl za dwie os dorosle - cena jak w tradycyjnym kinie, 45zl za cala rodzine - do kina nie pojdziesz za taka cene. Naprawde pomyslcie co piszecie, bo jest to przykre

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Premiery

30.07.2021 r.

23.07.2021 r.

Zapowiedzi