stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Octopus Film Festival: Świt żywych trupów

  • piątek, 24 sierpnia,
    godz. 23:00
  • CH Osowa
    Gdańsk, Spacerowa 48  mapa
  • 20

Podczas Octopus Film Festival Świt żywych trupów pokazany zostanie w swoim naturalnym środowisku - nocą, w przygotowanym specjalnie na tę okazję Centrum Handlowym Osowa.

bilety 25 zł
bilety 10 zł


Podobnie jak bohaterowie filmu widzowie będą mieli okazję zabarykadować się w supermarkecie i przez ponad dwie godziny koczować na śpiworach i karimatach w oczekiwaniu na nadejście żywych trupów, a charakteryzatorki z Magnus Film umalują wybranych widzów na zombie. Będzie to więc nie tyle seans filmowy, co jedyna w swoim rodzaju survivalowa przygoda.

Świt żywych trupów w Centrum Handlowym Osowa
Oryginalny tytuł: Dawn of the Dead | Reżyseria: George A. Romero | Produkcja: USA, Włochy, 1978 | Czas: 127'
Występują: David Emge, Ken Foree, Scott H. Reiniger, Gaylen Ross

Horrory George A. Romero zawsze trzymały posiniałą rękę na pulsie współczesności, a Świt żywych trupów jest tego najlepszym przykładem. Jeśli czarno-biała, ponura, surowa w formie Noc żywych trupów odbijała lęki końca lat sześćdziesiątych (czasów klęski kontrkultury, wojny w Wietnamie, doniesień o mordach popełnianych przez psychopatów takich jak Ed Gein), to kolorowy, nakręcony przy o wiele wyższym budżecie Świt żywych trupów odpowiadał na niepokoje końca następnej dekady - czasów pozornej stabilizacji i galopującego konsumpcjonizmu. Nic więc dziwnego, że Romero ulokował akcję swojego wybitnego horroru w wielkim centrum handlowym, a więc miejscu, do którego Amerykanie podążali wówczas niczym... no cóż, niczym wygłodniałe zombie.

Pamiętajcie, by dobrze przygotować się na apokalipsę zombie - zabierzecie ze sobą koce, karimaty i śpiwory.

Przeczytaj także

W ramach imprezy

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij