Film

O nieskończoności
5.7 7 ocen 1 10

O nieskończoności

(2 opinie)
produkcja
Niemcy
gatunek
dramat
premiera
27 sierpnia 2021 (Polska)
3 września 2019 (Świat)
reżyseria
Roy Andersson
scenariusz
Roy Andersson
czas trwania
1 godz. 30 min.

Obsada

Ania Nova, Lesley Leichtweis Bernardi, Martin Serner

Opis filmu

"O nieskończoności" wzbogaca filmowy dorobek Roya Anderssona o refleksję na temat ludzkiego życia w całym jego pięknie i okrucieństwie, świetności i banalności. Wędrujemy tu jak we śnie, a narrator prowadzi nas niczym Szeherezada. Błahe chwile mają te same znaczenie, co momenty historyczne. Para unosi się nad ogarniętą wojną Kolonią; w drodze na przyjęcie urodzinowe ojciec zatrzymuje się, by w deszczu zawiązać córce sznurowadła; nastolatki tańczą przed kawiarnią; pokonana armia zmierza do obozu jenieckiego. Film "O nieskończoności" - będąc jednocześnie odą i lamentem - prezentuje kalejdoskop tego, co ludzkie, oraz nieskończoną historię wrażliwości istnienia.

Opinie (2) 1 zablokowana

  • Film bardzo specyficzny. Uwielbiam kolorową,radosną Szwecję..

    W filmie jest szaro i dużo starszych,smutnych ludzi.Może momentami się dłużyć,zwłaszcza, że sceny nic nie wnoszą do odbioru...Myślę, że warto zobaczyć i zatrzymać się na chwilę.

    • 0 0

  • O nieskończoności

    Bardzo skandynawski film, ciekawe są długie ujęcia, szare klimaty nieco depresyjne, jakby sprane z 3/4 koloru. Inny, ale prawdziwy. Takie sceny widuje się wcale często.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Premiery

17.09.2021 r.

10.09.2021 r.