Film

Nowy porządek
5.8 13 ocen 1 10

Nowy porządek

(2 opinie)
produkcja
Francja, Meksyk
gatunek
dramat, thriller
premiera
15 października 2021 (Polska)
reżyseria
Michel Franco
scenariusz
Michel Franco
czas trwania
1 godz. 28 min.
Grają
KinoPort

Obsada

Dario Yazbek Bernal, Diego Boneta, Eligio Meléndez, Enrique Singer, Fernando Cuautle

Opis filmu

Mocny jak zadany niespodziewanie cios, kipiący od gniewu jak uliczny tłum, wciągający niczym polityczna intryga – „Nowy porządek” to wbijająca w fotel mieszanka thrillera i dramatu, roztaczająca przed nami szokującą wizję najbliższej przyszłości. Zdobywca Srebrnego Lwa – Nagrody Jury na festiwalu w Wenecji przewiduje jutrzejsze konsekwencje dzisiejszych napięć. Pogłębiające się nierówności, pęczniejące bańki bogactwa pośród morza desperacji, frustracji i nędzy muszą doprowadzić do kryzysu i „Nowy porządek” rozpoczyna się właśnie w momencie, w którym biedni występują przeciw bogatym, kolorowi przeciw białym, wojsko przeciw społeczeństwu, a ulice bierze we władanie chaos. Ten potężny wstrząs reżyser obserwuje z perspektywy rodziny milionerów, którzy w posiadłości na obrzeżach miasta Meksyk organizują wesele córki. Rozbawiona elita za późno dostrzeże niebezpieczeństwo, zakradające się niepostrzeżenie, jak włamywacze, którzy zaraz rozbiją zabawę. Czy ci, co przyszli wyrównać stulecia krzywd, będą mieć litość chociaż dla tych, którzy kiedyś okazali im serce? I kto, na ruinach upadającego systemu, zbuduje „Nowy porządek”? Prowokacyjny, chłodnym okiem obserwujący doprowadzony do stanu wrzenia świat, „Nowy porządek” to najbardziej radykalny tytuł w dorobku Michela Franco. Także za sprawą precyzyjnych montażowych cięć bezbłędnie dawkujących adrenalinę i chwile oddechu. Poruszająca się dynamicznie, a zarazem płynnie kamera zabiera nas w sam środek wydarzeń, na 88 minut czyniąc nas zakładnikami niepowtarzalnego stylu Franco. Tym samym twórca intymnych, poruszających „Opiekuna” i „Pragnienia miłości”, okazał się mistrzem kina gatunkowego, autorem błyskotliwej politycznej diagnozy i twórcą, którego chwytający za gardło film można postawić na półce obok „Jokera” czy „Parasite”. Trzymając kciuki, żeby nie okazał się również prorokiem.

Zwiastun

Repertuar: Nowy porządek

Szukaj
 • pon 06 gru
 • wt 07 gru
 • śr 08 gru
Godz.
Ładowanie
Kino Port

KinoPort

Gdańsk

sobota - 04 grudnia

17:00

niedziela - 05 grudnia

19:20

Opinie (2)

 • Wieczorne kino

  Bardzo przytłaczający film, wprawdzie realnie ukazujący zachowanie ludzi w takich sytuacjach oraz jak władza robi porządek po swojemu

  • 3 0

 • Film wciska w fotel

  Koniec projekcji i potrzebowałem chwili żeby pozbierać myśli. Inni mieli podobnie bo nikt nie spieszył się z wyjściem mimo późnej pory. Trzeba obejrzeć.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Premiery

26.11.2021 r.

20.11.2021 r.

19.11.2021 r.