• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

"Nimfomanka" von Triera: seks jak wódka

Borys Kossakowski
13 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat) 

Zwiastun "Nimfomanki". Tylko dla dorosłych.


Choć w "Nimfomance" aż roi się od scen rozbieranych, to jest to film antyerotyczny. W czasach, gdzie wszystko sprzedaje się przy pomocy seksu, Lars von Trier bez litości odsłania ponure oblicze ludzkiej emocjonalności - tej niedojrzałej, zablokowanej. To film, który powinni obejrzeć wszyscy mężczyźni marzący o żonie nimfomance.Dawno nie oglądałem tak smutnego filmu. "Nimfomanka" nie dostarcza jednak silnych wzruszeń i oczyszczających łez. Może brzmi to niedorzecznie, ale von Trier postanowił pokazać szarą codzienność kobiety uzależnionej od seksu. Chwileczkę, jak to szarą? W końcu życie nimfomanki musi być bogate w ekscytujące przygody. Ale to tylko połowa prawdy. Są wprawdzie epizody, przy których krew zaczyna szybciej krążyć, jak choćby seks w wagonie pierwszej klasy z przypadkowo spotkanym bogaczem, ale większość życia to udręka i uporczywe próby pozbycia się napięcia. Niezależnie od tego jak często i z kim - seks, tak samo jak wódka, przynosi ukojenie krótkotrwałe.

Lars von Trier zrezygnował z klasycznego stopniowania napięcia i zrobił z filmu tarantinowskie puzzle. "Nimfomanka" rozpoczyna się na ulicy: starszy pan (Stellan Skarsgård) dostrzega leżącą na bruku zakrwawioną kobietę. Trzydziestokilkuletnia "dojrzała" Joe (Charlotte Gainsbourg) nie życzy sobie interwencji ratowników, prosi tylko o kubek herbaty. Stary Seligman zabiera ją do siebie, a ona odwzajemnia się opowieścią o swoim życiu.

Akcja filmu przenosi się do przeszłości i opowiada w kilku rozdziałach o tym, jak Joe dojrzewa pod okiem ukochanego tatusia (Christian Slater) i matki, którą nazywa zimną suką. Brak bliskości matki przekłada się na emocjonalną blokadę Joe, która zaczyna się zatracać w przypadkowym seksie, z nieznanymi mężczyznami. Choć nie wierzy w miłość, ma ogromne wyrzuty sumienia, które z kolei próbuje jakoś ukoić stary Seligman.

Scena, która na długo wryła mi się w pamięć, to popis Umy Thurman, w roli Pani H, którą mąż zostawia wraz z trójką synów, aby wprowadzić się do Joe. Zazdrosna żona bierze chłopców i idzie za niewiernym małżonkiem. Wkrótce do szóstki dołącza jeszcze jeden kochanek nienasyconej Joe. Trudno o bardziej krępujące poczucie zażenowania. Thurman przekracza tu wszystkie granice, by jeszcze bardziej upokorzyć ojca w oczach dzieci.

Film epatuje scenami seksu i golizną, ale nie ma tu mowy o erotycznej ekscytacji czy zachwycie nad pięknem ludzkiego ciała. Choć główna bohaterka przyjmuje w swoim łóżku nawet ośmiu mężczyzn dziennie, to jest w tym tyle namiętności, co przy obieraniu ziemniaków. To oczywiście świadomy zabieg von Triera, który igra z widzem. Zamiast napalonej nastolatki, daje mu beznamiętną, lalkowatą Stacy Martin ("młoda" Joe) - ledwo zainteresowaną partnerami. Reżyser przed filmem podgrzewał atmosferę, zapowiadając niesymulowane akty miłosne. Ale kto oczekiwał od "Nimfomanki" ekscytujących scen erotycznych, srogo się zawiedzie. "Nimfomanka" to postmodernistyczna gra z widzem, gdzie porno miesza się z psychologią, a to, co widzimy zależy przede wszystkim od tego, co chcemy zobaczyć.

Przed nami jeszcze druga część "Nimfomanki", której premierę zapowiedziano na 31 stycznia. Do tego czasu trzeba się wstrzymać z podsumowaniem, bowiem pierwsza część kończy się w pół zdania. Jak się zakończy gra von Triera? Czy Joe uwierzy, że brakującym składnikiem seksu jest miłość (tak jak jej to na samym początku szepcze do ucha koleżanka)? A może to kolejna kpina von Triera, który zamierza... no właśnie, co? Poczekamy, zobaczymy.

Film

5.8
30 ocen

Nimfomanka - Część I (31 opinii)

(31 opinii)
Dramat, Erotyczny

Opinie (117) 4 zablokowane

 • dno (19)

  dno to jest = seks ponad wszystko= ateizm, który popiera kazirodzstwo (nawet Ojciec z córką , z synem ), jets to legalne we Francji, związki wielopartnerskie , dalej popieranie pedofilii w Niemczech, Holandii przez ateistyczne partie zielonych.
  Religia to neguje. Księża nie przestrzegają często dekalogu i są złe skutki, ale to tylko potwierdza, że religia jest prawdziwa. Po co mamy w naszym prawie nie zabijaj, nie jeździj po pijanemu, jak posłowie nawet to robią?, to znacyz prawo jest złe?

  • 26 139

  • Tak jest. Powołać sądy specjalne i dać im do ręki narzędzie do szybkiego i bezwzględnego karania wszelakiej maści defetystów i

   • 3 8

  • co ma wspólnego seks z ateizmem to niewiem (14)

   a co do pedofilii to najwięcej przypadków jest właśnie u księży. Takimi patologiami kończy się odmawianie sobie seksu.
   Twoja logika a raczej jej brak po prostu poraża.
   Weź pod uwagę to że żeby być dobrym człowiekiem nie potrzeba żadnej religii i niewiem skąd u ciebie przekonanie, że jak ktoś jest ateistą to będzie odrazu zły, chodził i zabiajał. Nie wspomnę już o tym, że historycznie to wszelkiej maści fanatycy religijni zrobili bardzo dużo złego. Do tej pory wielu księży szykaluje np. dzieci, które nie chodzą na religie. To są ci dobrzy ludzie żyjący zgodnie z biblią?

   • 41 10

   • www (10)

    Naprawdę nie rozumiesz?. Definicja ateizmu = relatywizm moralny, zachowujesz się zawsze jak najlepiej dla siebie nie patrzysz na innych, to jest definicja. Czy można wtedy być dobrym. Nie istnieje naukowo coś takiego jak etyka. Jeśli wierzysz w miłość, to nie jesteś ateistą, bo ona zgodnie z nauką nie istnieje. Wierzysz w chrześcijaństwo wtedy ;)

    Łamanie dekaologu przez księży znaczy nie zachowuą się zgodnie z Biblią, nie rozumiesz?, Wtedy nie jest księdzem ani katolikiem. to jak poseł , który ustanawia prawo przejedzie po pijaku kogoś , zachowuje się niezgodnie z tym.

    Dajmy prawo do uprawiania sexu wszędzie, darmowe piwo, darmowe inne używki. Sex jest jak inne używki może doprowadzić na dno człowieka. Już jets legalne kazirodzstwo we Francji, W /Niemczech będzie legalna pedofilia, tj sex z dziećmi 10 -letnimi.

    99% księży dokonujących pedofilii to geje. Geje nie mają prawa wstępu do seminarium chyba, że oszukują, że są hetero. Teraz taki ksiądz gej broni drugiego to jest patologia, powinno się to wyplemić. PŚ jest napisane" księża będą rozpasani i rozpustni". Wierzysz w miłość to jesteś chrześcijanienem . Prościej się nie da chyba już. Homoseksualizm, kazirodzstwo, pedofilia to zboczenia no i zoofilia, one są na tym samym poziomie, są nienaturalne :)

    • 5 40

    • aleś głupi, weź chociaż użyj google zanim coś stwierdzisz (9)

     Ateizm odrzucenie teizmu lub pogląd bądź doktryna głosząca, że bogowie nie istnieją. W najszerszym znaczeniu jest to brak wiary w istnienie boga, bóstw i sił nadprzyrodzonych, jako sprzecznych z rozumem i nienaukowych, oraz negujący potrzebę religii.
     Słowo ateizm pochodzi od greckiego (a-, nie) + (theos, bóg). Określenie to było przypisywane każdemu, kogo uznano za wierzącego w fałszywych bogów, nie wierzącego w bogów lub wyznającego doktryny wchodzące w konflikt z ówczesnymi religiami.

     • 27 3

     • www (7)

      Napisałem Ci praktyczny wymiar ateizmu. Skoro w Bogów się nie wierzy, to wierzysz w instynkty. Instynkty zwierzęce są u ludzi. Które są dobre, a które złe zależą tylko od Twoich założeń, a Twoje założenia to Twój wymysł lub jakieś ideologii. Nie czaisz, że nie istnieje etyka i wartości moralne. Nie ma czegoś takiego. Są instynkty. Eutanazja, aborcja, sex ( ze zwierzętami, hetero, homo, z młodymi osobnikami), to wszystlo jest u zwierząt. Jeden ateista mówi, że to złe, drugie, że to dobre. To jest właśnie raltywizm moralny; że ateiści do tych tematów różnie podchodzą. Może jestem głupi w teorii , ale w praktyce Ty jresteś kimś ...nie dokończę;)

      • 4 27

      • wwww masz ostro spaczoną psychę... (6)

       wg własnych wywodów uważasz się za ateistę?

       Idź do psychiatry, bo wygląda to na niedostosowanie społeczne. To naprawdę można leczyć ;)

       • 13 5

       • może to pani poseł?

        pawłowicz?

        • 6 2

       • (4)

        cóż żal mi Ciebie na brak argumentów reagujesz złością, agresją. Nie potrafisz obalić żadnego mojego argumentu. Cóż i przez to pewnie w życiu jesteś lub będziesz zwykłym szeregowym pracownikiem, który zawsze będzie dążyć do czegoś a nigdy tego nie osiągnie....bo nie umie włączyć myślenia. Wierzysz tylko w to co ktoś mówi lub przeczytasz.
        Nie o to chodzi. Masz umysł, włącz go :). Może jestem niedostoswany społecznie, ale uwierz, że żeby być w mojej sytuacji życiowej pewnie byś był gotów kupe psią zjeść :)

        • 2 6

       • (2)

        pisz dalej, czytanie zaburzonych psychicznie to takie moje małe guilty pleasure

        • 1 1

       • (1)

        czytanie ludzi, którzy w życiu nic nie osiągnęli a żyją życiem innych, co chwile narzekają, że są w sytuacji d*powatej przez innych, pokazuje tylko ,że większość takich osób jak Ty ze smutkiem wielkim to przyznaje są na samym dnie i nigdy z niego się nie podniosą. Zostaje im żal w sercu, niespełnienie i używki. Żal mi za Ciebie . Mam nadzieję, że kiedyś coś osiągniesz w życiu. Trzymam kciuki za Ciebie, szczerze. Zacznij myśleć logicznie proszę, a nie emocjonalnie. Zobacz, jeśli posłowie z PO źle robią, to nie znaczy, że prawo jest złe. Jeśli księża źle robią, to nie znaczy, że religia jest zła. Jeśli teoria, a praktyka to dwie różne rzecyz, to ucz isę od praktyków. Ja jetsem psychologiem od 20 lat, pare Mistrzów Polskich wyszkoliłem w różnych dziedzinach sportowych.:)

        • 2 3

       • gimme moar! nie przestawaj!

        • 1 1

       • Twój problem...

        polega na tym, że też przyjmujesz założenia i nie zdajesz sobie z tego sprawy. Otóż przyjmujesz założenia, że to co mówią księża i być może Twoi rodzice, dziadkowie, to święta prawda, z którą się nie dyskutuje.

        Regułę Kanta znasz? Bardzo prosty sposób na odróżnienie co jest dobre a co złe. Dobre jest to, co byłoby dobre gdyby robili to wszyscy. Żadna religia nie jest do tego potrzebna. A o ateiźmie z tego co piszesz nie masz zupełnie pojęcia, bo ma się on tak samo do relatywizmu jak i chrześcijaństwo (tzn. nie ma się w ogóle).

        • 0 0

     • po polsku

      pisze się seks, geniuszu

      • 0 0

   • tak oczywiscie najwiecej przypadkow. zacznij myslec baranie. najchetniej sie je naglasnia (1)

    nie wspominajac o oszustwach jak chocby w przypadku ksiedza z bojana

    • 2 1

    • dno

     kolejny co tylko potrafi obrażać a nie myśleć. Jeśli czytasz media to jedyne zawody w Polsce, to : poseł, ksiądz, sportowiec, pijak, dres, policjant. Wiedzą ,że ludzie lubią czytać o nich, bo to funkcje publiczne. Wiem, że nie rozumiesz, że redaktor pisze to co sprzeda. Gdyby napisał o księżach, którzy budują szkoły w biednych krajach, albo w Polsce pomagają biednym a znam takich, to powiesz, że to bzdura i powiesz, że redaktor pochodzi z ciemnogrodu. Cóż jesteś życiowym nieudacznikiem i dlatego masz żal do Kościoła.:)

     • 2 6

   • mundrości z Czerskiej się naczytałeś i sadzisz się. Wiesz ilu księży w Polsce

    skazano w ostatnim dziesięcioleciu za pedofile statystycznie=0. Wiesz czemu GW tak to nagłąsnia sztucznie bo większość redaktorów co tam się liczy. To potomkowie kominternowców pochodzenia żydowskiego. Byli za głupi żeby handlować i być bankierami, adwokatami jak inny Żydzi. To sprzedali swój kraj za ruską kase i z tego żyli, a potem robili ideologie, że wierzyli w komunizm. Taki Ozjasz myślisz, że przeczytał Marksa w życiu? Wyssali z domu nienawiść do KK i wpoili to swoim dzieciom

    • 0 0

  • do wwww (1)

   tobie to już sperma kompletnie mózg zalała, co?

   • 4 3

   • wor jestes typowym przykladem idioty ateisty

    no wlasnie typowy idiota ateista, co ma w glowie tylko sperme i mysli o sexie, a zostaje mu reka, bo zadna go nie chce. Coz agresja, agresja, a gdzie argumenty?

    Coz ,ale rozumiem,ze nie chcecie przyznac,ze wasze życie jest bezsensowne a sami nie potraficie myśleć, lepiej żyć w głupocie cały czas. Praca lub jej brak, piwko, tv, to wasze życie całe. Żal Żal Żal

    • 2 9

  • W moim odczuciu to film ewidentnie pro-prawicowy

   który promuję ich sztandarowe hasło: "Chłopak i dziewczyna to prawdziwa rodzina".

   • 1 0

 • Mi tam sex nie potrzebny ,mam ręke i to wystarcza (9)

  • 87 28

  • Pożycz rękę..

   • 15 1

  • bo pewnie zadna laska by cie nie dotknela

   wspolczucia ze musisz sam sie zadawalac

   • 5 28

  • renia reczkowska nie jest zła (1)

   ja tam jednak wolę chodzć do kuzynki z rypina

   • 16 2

   • a, jak z rypina to ok

    • 0 0

  • Pamiętaj co mawiał św. Łukasz...

   ręką ch* nie oszukasz... ;)

   • 18 2

  • jako mawiał święty Łukasz (1)

   ręką wuja nie oszukasz

   • 5 0

   • Lub tez lepsza rączka niz rzeżączka :)

    • 9 0

  • pozdrów Renię!!

   • 2 0

  • Jarek to ty???

   aż tak się spowiadasz?:))

   • 0 3

 • Nieudolna próba sciągnięcia gapiów na film o zabarwieniu erotycznym. (6)

  Jak ktoś szuka pornografii to bez kłopotu znajdzie pełnometrażowe filmy z profesjonalistkami. Tutaj to tak na prawdę nie wiadomo czego szukać !? Ani erotyki ani porządnego kina. Jest wiele ciekawszych filmów i tematów które można by nakręcić. Jak zwykle poszli po najmniejszej linii oporu. Gratuluje !

  • 41 44

  • Tych filmow o nimfomankach juz było kilka więc czemu znowu powtarzać ten sam scenariusz ? (1)

   • 6 8

   • Bo to jest remake 3D!

    • 1 2

  • nie ma czegoś takiego jak "najmniejsza linia oporu" (2)

   jest natomiast "linia najmniejszego oporu"

   • 24 6

   • Jest. nowy Bronx ma doświadczenie z najmniejszym. Zawsze jak rozporek rozpina.

    • 1 0

   • Cos konstruktywnego napisz tempaku ,a nie czepasz sie zwrotu ! Wygoglowć każdy głupi potrafi

    • 2 5

  • nie ma kto dawać oporu, same bezmózgi

   • 4 0

 • na plakacie ona widac ze ma orgazm wiec jej to przyjemnosc sprawia (6)

  Polskie kobiety nadal sex uznają za tabu.Ilu partnerów ma przeciętna z którymi miała sex Polska kobieta 1-2 w ciągu całego życia!! Polski są niedostępne i
  niechętne do sexu .Bez propblemu znajdziesz w tym kraju studentkę co jest jeszcze dziewicą albo i 30 latkę

  • 29 48

  • hehee (4)

   to ze tobie nie udaje sie nic wyrwac to nie znaczy ze nie istnieja:D zadna ci sie nie przyzna do ilosci partnerow:) ale nie znam (mam 32lata) zadnej dziewczyny w moim wieku ktora by miala mniej niz 5:)

   • 12 19

   • To gratuluję towarzystwa...tak to jest na tzw. "mieszkaniówce".

    P.S. W tym zawodzie 32 lata to już praktycznie emerytura.

    • 13 8

   • kobiety bardzo rzadko podają prawdziwą ilość partnerów, liczba jest uzależniona od środowiska w którym są więc nie przywiązujcie się aż tak do tego

    • 14 1

   • (1)

    Ilość nie przekłada się na jakość. Polki są łatwe ale też słabe w łóżku.
    Dziewczyny które były w długich związkach jeszcze czasami potrafią zaskoczyć.
    A takie które miały 10-30 panów na kilka spotkań są żenującymi kochankami.
    Oczywiście upraszczam bo zdarzają się wyjątki.

    • 0 2

    • do mm

     sam pomyśl - jeśli byłbyś dziewczyną która ma bez problemu 10 - 30 panów na skinienie (czyli właściwie to... każdego), to czy szanowałbyś facetów jako takich? starałbyś się o nich i dla nich? odpowiedz szczerze! - oczywiście że NIE

     twoja opinia mówi zatem więcej o nas facetach niż o tych pannach które tak potępiasz. jacy jesteśmy, faceci w polsce, że pozwalamy na to aby jakakolwiek kobieta (nawet najatrakcyjniejsza) nas nie szanowała?

     Zastanów się nad sobą kolego. Ja się zastanowiłem jakiś czas temu i od tego czasu nie mam problemów z "kochankami słabymi w łóżku" ani z wypisywaniem w necie negatywnych opinii o kobietach.

     • 2 0

  • bidulek...tak ci mowila kazda twoja byla? ze byles jej 2 facetem:))) Polki lubia seks, tylko one to po prostu robie, a nie klepia dookola. A ty biedaku zyjesz w przekonaniu, ze otaczaja cie same cnotki

   • 14 0

 • "krępujące poczucie zażenowania"...Borys, skąd Ty bierzesz te teksty? :) (3)

  Nie sądzisz, że zażenowanie jest wystarczająco krępujące? LOL

  • 82 4

  • p.Borys Mistrz :D (2)

   hehe

   • 11 0

   • Po tym jak stwierdził, że Teatr Telewizji prezentuje niski poziom... (1)

    ... nie da się już brać na serio tekstów tego pana.

    • 25 1

    • Akurat z tym muszę się zgodzić... chociaż nie wiem co napisał Borys, ale dzisiejszy Teatr TV ma żenująco niski poziom w porównaniu do tego co było parę lat temu. No ale w sumie cała TV idzie po równi pochyłej w dół, wystarczy zobaczyć wszelkie seriale no i największą tragedię: dokumenty fabularyzowane. Daję ostatnie 3 miesiące POLSKIM TELEWIZJOM. Jeśli poziom programów publicystycznych, artystycznych się nie poprawi (też jest coraz gorzej), to sprzedaję odbiornik, rezygnuję z kablówki.

     • 2 0

 • (3)

  Filmy tego pana w dalszym ciagu są stratą czasu

  • 34 30

  • dla ludzi bezmyślnych i bezrefleksyjnych myślenie jest stratą czasu

   • 14 5

  • "Melancholia" była całkiem wartościowa (1)

   • 8 3

   • Idioci to najlepszy film Larsa. I jeszcze Przełamując Fale.

    • 4 2

 • Ja tutaj nie widzę cenzurki wiekowej. (3)

  • 12 1

  • +18 (2)

   Jestem rozczarowany postawą portalu trojmiasto.pl, a w szczególności promowaniem treści porno-erotycznych. A pokazywanie w zajawce scen seksu oralnego to już jest wprost promowanie pornografii i zastanawia mnie, czy nie ma na to paragrafu.

   • 3 5

   • oraz

    jako ciekawostkę dodam, że na youtube jest ostrzeżenie "Film może być nieodpowiedni dla niektórych użytkowników", a na załączonym klipie już nie. Niech następnym razem umieszczą pełnometrażowy film pornograficzny pod szyldem sztuki, lub po prostu rozrywki. Po co udawać.

    • 3 1

   • jo jo

    tylko się nie z***** z tego zażenowania :) na przemoc byś zwrócił uwagę.W filmie od 16 roku życia Polsat pokazał obcinanie głowy i podpalanie żywcem kolesia przywiązanego do drewnianej belki!!! halo obudź się! tu jest problem a nie w lasce robiącej laskę...

    • 0 0

 • Jaki mężczyzna marzy o żonie nimfomance? (2)

  O sąsiadce to jeszcze rozumiem ;)

  • 110 4

  • Najlepiej to o żonie szefa. (1)

   • 17 2

   • SZEFOWEJ.

    • 9 1

 • prawda jest taka (13)

  że to mężczyźni jeźdzą ferrari a kobiety je myją i pucują. Seks jest wszędzie i dobrze bo kobiety widzą gdzie jest ich miejsce. To one służą chłopom a nie odwrotnie. Seks to ich jedyna karta przetargowa bo są leniwe i nic innego nie potrafią zrobić. Królewny tylko w furkach się bujają bo nie chcą się tłuc tramwajem. Dam tu i tam i mam merola dam tu i tam i mam pierścionek. Te co się cenią dają troszkę przed ślubem ale jak chce więcej to ślub.

  • 52 70

  • To kobiety sprawiaja problemy i to one szachują facetów sexem albo nadzieją naniego (1)

   a tutaj niby chca pokazać jaki sex jest zły pokazując dymanie na filmie :)Powinniśmy się cofnąć do epoki gdy facet chciał sexu to ciągną taką za włosy a ona mogła odstac w nagrode upolowane zwierze do zjedzenia :) A obecnie jakieś fochy,podchody, jaki masz stan konta i tysiace innych cyrków ,faceci się zapisują na kursy uwodzenia itp.

   • 21 14

   • Pewnie o to że jesteś brzydki, śmierdzisz, łysiejesz albo ważysz 100 kg.
    Atrakcyjni mężczyźni nie mają problemów ze znalezieniem partnerki i nie muszą im machać przed nosem pieniędzmi.

    • 3 0

  • (4)

   Ale bzdury piszesz, az szkoda mi komentowac, z jakimi kobietami masz do czynienia ?

   • 24 11

   • (1)

    żona, matka...

    • 10 4

    • no to chyba twoja

     hehehe

     w sumie lubię

     • 8 2

   • studentki na sponsoringu (1)

    same bezrobotne, po szkołach typu WSTiH, zarządzanie itd

    że tak powiem mało "ogarnięte" ale za to ogarnięte tam gdzie każdy może...

    mam dalej wymieniać ?

    • 9 5

    • Kto z kim przestaje takim się staje :)

     • 1 0

  • anonim

   tak dlugo jak wykorzystujesz tak dlugo jestes wykorzystywany ale to o czym mówisz to nie jest żaden związek to gra w karty

   • 4 1

  • (2)

   kolego, masz 15 lat? Uważaj na to, co piszesz i polecam nieco bardziej cenić kobiety. Jeśli ci się tak bardzo nie podobają kobiety, nie wiąż się. Pozdrawiam też tych, który się z powyższym opisem zgadzają, powodzenia w życiu pełnym miłości i szczęścia (y)

   • 12 5

   • słuchaj głupia nieucz czegos czego sama nierozumiesz (1)

    Kobiety logicznie myslec niepotrafią kieruja sie tylko odczuciami

    • 3 8

    • Myślę, że powinieneś powtórzyć kilka klas j. polskiego z podstawówki.

     • 1 0

  • Biedny, nieszczęśliwy człowieku! Ale miałeś pecha do kobiet.

   Komentarz w tytule.

   • 2 0

  • debil

   • 0 1

 • nimfomanka

  Gniot!!!!

  • 20 21

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Wydarzenia

Studenckie poniedziałki w Kameralnym

12 zł
projekcje filmowe

W ułamku sekundy - Klub Filmowy Kosmos

9 zł
impreza filmowa, projekcje filmowe

NT Live: Romeo i Julia

30 zł
spektakl dramatyczny, projekcje filmowe