• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

National Theatre Live: Ziemia niczyja

British Council i Multikino zapraszają na spektakl "Ziemia niczyja" z Ianem McKellenem oraz Patrickiem Stewartem według Harolda Pintera. Przebojową komedie "Kochanicy Francuza" będzie można zobaczyć 1 marca o godzinie 19.00 w wybranych kinach sieci Multikino w ramach cyklu "National Theatre Live w Multikinie".

23 czerwca - 27 sierpnia 2022, godz. 16:00

bilety 22 zł

w każdą środę (od 06.07 do 27.07.2022)

bilety 5 zł
Ian McKellen ("Władca Pierścieni", "X-men", "Hobbit") i Patrick Stewart ("Star Trek", "X-men") tym razem w klasycznej już komedii Harolda Pintera ("Kochanica Francuza"), laureata literackiej Nagrody Nobla, przedstawiciela teatru absurdu. Ci dwaj legendarni brytyjscy aktorzy - jako pisarze Spooner i Hirst - spotykają się w jednym z londyńskich pubów i zaczynają pić. Hirst przekroczył już sześćdziesiątkę. to pisarz uznany i zamożny; ma sekretarza, doradcę finansowego i lokaja. Jest uzależniony od alkoholu i ludzi, którzy dla niego pracują, a równocześnie nim rządzą. Spooner też ma szósty krzyżyk na karku. Twierdzi, że jest poetą i należy do zespołu nowego pisma poetyckiego, że ma żonę, dwie córki i domek z ogródkiem. Po pewnym czasie panowie z pubu przenoszą się do znajdującej się nieopodal rezydencji Hirsta. Coraz bardziej pijani, opowiadają sobie coraz bardziej niewiarygodne historie. Zakończenie wieczoru komplikuje pojawienie się dwóch niepokojących i tajemniczych młodych ludzi (w tych rolach Owen Teale i Damien Molony).

Jak pisał Bolesław Taborski we wstępie do wydania dramatów Pintera: "Hirst i Spooner są więźniami swej pamięci, a może fantazji, ułudy, zmyśleń (...). Zostajemy więc z pytaniami: co jest prawdą, a co wymysłem i ułudą? Pinterlandia to kraj wielu pytań bez odpowiedzi. Jej twórca, jak wiemy z jego własnych wypowiedzi, nie ma gotowych formuł i wedle takich nie pisze. Wieloznaczność jest dla niego czymś naturalnym".

Spektakl reżyseruje Sean Mathias ("Piętno"). Przedstawienie powraca na scenę West Endu po olbrzymim sukcesie na Broadwayu. W tym roku spektakl otrzymał Evening Standard Theatre Award jako najlepsze wznowienie sezonu.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.