stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Narodowe Święto Francji w kinie (1 opinia)

Stowarzyszenie Alliance Française Gdańsk oraz Kino Kameralne Cafe serdecznie zaprasza na pokazy specjalne z okazji 14 lipca - Narodowego Święta Francji.

16:30 Specjalny pokaz przedpremierowy kontynuacji doskonałej komedii sytuacyjnej p.t.: "I znowu zgrzeszyliśmy dobry boże!"

19:00 Specjalny pokaz, zarejestrowanej transmisji przedstawienia z Comédie-Française w Paryżu: 8 marca 2018 p.t.: "Fircyk utemperowany"


I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!
Tytuł oryginalny: Qu'est-ce qu'on a encore fait au bon Dieu?
Tytuł angielski/międzynarodowy: Serial (Bad) Weddings 2
Reżyser: Philippe de Chauveron
Występują: Christian Clavier, Chantal Lauby, Frédérique Bel
Kraj produkcji: Francja
Rok produkcji: 2019
Data premiery: 19 lipca 2019
Język oryginalny: francuski
Gatunek: komedia
Czas trwania: 99 min.

Błogosławieni cierpliwi, którzy czekali na powrót niecodziennej rodziny znad Sekwany. Christian Clavier i spółka znów rozbawią nas do łez w kontynuacji hitu "Za jakie grzechy, dobry Boże?". Twórcy jednej z najbardziej kasowych francuskich komedii ostatnich lat nie wzięli sobie do serca mocnego postanowienia poprawy. Dla widowni to bardzo dobra nowina.
Tym razem nie ma mowy o małżeństwach i rozwodach. Gorzej - pary młode z poprzedniej części będą chciały opuścić Francję. Jak daleko posuną się teściowie, by zatrzymać ich w kraju? Religia, tożsamość i narodowe stereotypy znów trafią na ołtarz krytyki, a państwo Verneuil i inni zostaną wyspowiadani na ekranie z małych i dużych grzechów. Więcej kłopotów, więcej kontrowersji, więcej... zabawy!

Pierre de Marivaux (1688-1763)
Le Petit-Maître corrigé
Fircyk utemperowany
Komedia
Transmisja przedstawienia z Comédie-Française w Paryżu: 8 marca 2018

Pierre de Marivaux uważany jest za jednego z najważniejszych dramaturgów francuskich XVIII wieku. Napisał łącznie około 40 sztuk, ale do naszych czasów na scenach przetrwały nieliczne. Dziś okazuje się, że potrafią zabrzmieć bardzo współcześnie. Pojęcie "fircyka" może wydawać się dla nas obce, ale przecież i dziś znamy lub widzimy młodzieńców, których pretensjonalne maniery działają nam na nerwy i dla których, to co modne, na topie i trendy są jedynym przewodnikiem życia. Clément Hervieu-Léger ożywia sztukę Marivaux, która nie była prezentowana w Comédie-Française od czasu swej premiery w 1734 roku. Reżyser, który wcześniej przygotował na francuskiej scenie narodowej "Mizantropa", zauważa, że język w "Fircyku utemperowanym" jest dużo prostszy i bardziej naturalny, niż w innych sztukach Marivaux, a jednocześnie utwór jest pełen wyrafinowanego humoru.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  20-25 zł
 • Kontakt
  58 690-70-75
Rezerwacje: bilety@kinokameralnecafe.pl lub 58 690 70 75

Bilety:
"I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże" 20 zł
"Fircyk utemperowany" 25 zł

Opinie (1)

 • Bardzo nudne

  Dobre dla starych panien z kotem

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi