stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Najlepsze z Gdyni. Przegląd filmów 45. FPFF (1 opinia)

"Najlepsze z Gdyni" - pod takim hasłem Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza widzów na przegląd filmów nagrodzonych na 45. FPFF.

W oczekiwaniu na wrześniowy 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyńskim Centrum Filmowym warto zobaczyć filmy z ubiegłorocznej edycji, która odbyła się w grudniu on-line. "Najlepsze z Gdyni" to wybrane filmy nagrodzone w trzech konkursach.

Konkurs Główny: "Zabij to i wyjedź z tego miasta" - Złote Lwy oraz nagroda indywidualna za dźwięk, "Sweat" - Srebrne Lwy oraz nagrody indywidualne za reżyserię, zdjęcia, montaż, główną rolę kobiecą i drugoplanową rolę kobiecą, "Jak najdalej stąd" - nagrody indywidualne za scenariusz, muzykę i debiut aktorski.

Codziennie o godzinie 19.10

Każdy ma swoje lato (23 lipca)

Zabij to i wyjedź z tego miasta (24 lipca)

Jak najdalej stąd (25 lipca)

Sweat (26 lipca)

Ostatni Komers (27 lipca)

Alicja i żabka, Równonoc, Dalej jest dzień (28 lipca)


Konkurs Filmów Mikrobudżetowych: "Ostatni Komers" - nagroda dla najlepszego filmu oraz wyróżnienie za zdjęcia i wyróżnienie aktorskie, "Każdy ma swoje lato" - wyróżnienie aktorskie. Konkurs Filmów Krótkometrażowych: "Alicja i żabka" - Nagroda im. Lucjana Bokińca dla Najlepszego Filmu w Konkursie, "Równonoc" - Nagroda Specjalna Jury, "Dalej jest dzień" - wyróżnienie.

W sierpniu przegląd planowany jest również w Gdańsku (Kino Kameralne Cafe) oraz w Częstochowie i Radomsku.

Opinie (1)

  • Dotowana kultura

    Musi byc bezpłatna albo zwrot dotacji

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.