• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

NT Live: Cyrano de Bergerac z Jamesem McAvoyem

James McAvoy (X-Men, Pokuta, Split) powraca na scenę w nowej, innowacyjnej adaptacji Cyrano de Bergeraca prosto z londyńskiego West Endu. Zaciekły, żarliwy w słowie i osławiony w walce, dumny żołnierz i znakomity poeta, Cyrano de Bergerac, darzy uczuciem nieświadomą tego Roxane - swą piękną, inteligentną kuzynkę. Wydaje się, że Cyrano ma wszystko: lotny umysł, poczucie humoru, dobrą kondycję, wielkie serce... i nos tak duży, że przysłania mu szanse na znalezienie miłości. Choć ta niedoskonałość każe mu "bronić się" ostrym jak brzytwa dowcipem, który staje się jego mocną stroną, sam Cyrano dostrzega w fizycznej ułomności przekleństwo. Podejrzewa, że z jej powodu Roxane go odrzuci. Tymczasem przystojny, choć pozbawiony poetyckich talentów Christian zakochuje się w Roxane. Prosi Cyrano, by pomógł mu zdobyć jej serce... Czy Cyrano ma szansę w starciu ze społeczeństwem pogrążonym w narcyzmie? A może mistrzostwo, z jakim Cyrano posługuje się słowem, olśni Roxane?

23 czerwca - 27 sierpnia 2022, godz. 16:00

bilety 22 zł
cze 29

środa, godz. 18:00

bilety 21,90 - 34,90 zł
Arcydzieło Edmonda Rostanda adaptuje Martin Crimp, reżyseruje doceniany prestiżowymi wyróżnieniami Jamie Lloyd, który wraz ze zdobywającym fantastyczne recenzje Jamesem McAvoy'em nominowany był do Olivier Awards (w odrębnych kategoriach). Minimalistyczna inscenizacja i inwencja, z jaką użyto języka, by siła Cyrano dosłownie wybrzmiała, czynią tę sztukę aktualną i żywą. Można odczytywać ją jako alegorię piękna: widzialnego, jak i ukrytego, jako opowieść o umiłowaniu słów, ich potędze.

Autor: Edmond Rostand (w adaptacji Martina Crimpa)

Czas trwania: 180 minut

Obsada: James McAvoy (C

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.