stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Moda na kino: Fresh dressed - seans filmowy

Zapraszamy na ostatni pokaz filmu z cyklu Moda na Kino. Tym razem zobaczymy "Fresh dressed" w reż. Sashy Jenkinsa.

Co to znaczy wyglądać "fresh" (dosłownie "świeżo") albo ubierać się w stylu "fly" ("lotnym")? Bohaterowie dokumentalnego debiutu producenta, muzyka i artysty Sachy Jenkinsa "Fresh Dressed" odpowiadają: chodzi o oryginalny, rozpoznawalny styl i noszenie czegoś, czego nie noszono wcześniej.

Od momentu narodzin hip-hopu na nowojorskim Bronksie w latach 70. moda raperów bardzo się zmieniła, ale zawsze chodziło w niej o to samo: wyrażała ambicje czarnej społeczności, chcącej wyrwać się z nędzy i stanowiła rodzaj środowiskowego znaku rozpoznawczego. Można było mieszkać w domu komunalnym bez mebli, ale należało mieć na sobie drogą kurtkę marki Polo. W luksusowych ubraniach każdy czuł się jak król.

Żeby je zdobyć, trzeba było kombinować. Ulice zapełniły się tzw. boosterami, czyli złodziejami ubrań, którzy wpadali do markowych sklepów, uciekali z towarem, podbijając sklepikarzowi oko, i sprzedawali np. bluzy Polo za cenę osiągalną dla mieszkańców getta.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Zapisy: Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację w Ośrodku Edukacji Muzeum Miasta Gdyni, drogą mailową: zapisy@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie: 58 662 09 35/36/37

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.