Film

2.9 14 ocen 1 10

Młody Ahmed

(2 opinie)
produkcja
Belgia
gatunek
dramat
premiera
6 grudnia 2019 (Polska)
20 maja 2019 (Świat)
reżyseria
Jean-Pierre Dardenne
scenariusz
Luc Dardenne
czas trwania
1 godz. 24 min.

Obsada

Idir Ben Addi, Olivier Bonnaud, Myriem Akheddiou, Victoria Bluck, Claire Bodson, Othmane Moumen, Amine Hamidou, Yassine Tarsimi

Opis filmu

Tytułowy bohater nowego filmu braci Dardenne to zdolny, błyskotliwy belgijski 13-latek. Podczas gdy jego rówieśnicy spędzają czas na beztroskich zabawach, Ahmed wolne chwile przeznacza na studiowanie Koranu, gorliwe modły i rozmowy z lokalnym imamem. Mężczyzna umiejętnie podsyca niepokojąco rosnącą w chłopcu fascynację dżihadem.

Na skutek niebezpiecznego incydentu, w którego samym środku znalazł się Ahmed, trafia on do podmiejskiego ośrodka resocjalizacyjnego. Tam, pod opieką specjalistów, powinien wrócić na właściwe tory. Pomóc w tym ma nie tylko zróżnicowany program reedukacyjny, ale i niespodziewana przyjaźń, jaka zawiązuje się pomiędzy Ahmedem a córką właścicieli gospodarstwa. Czy to jednak wystarczy, by skruszyć zbudowany przez chłopca mur oparty na fundamentalizmie, nietolerancji i agresji?

Zwiastun

Opinie (2) 5 zablokowanych

  • Młody aktor, który wcielił się w rolę Ahmeda zrobił to fenomenalnie, brawo. Oglądając film miało się wrażenie, że Ahmed, to rzeczywiście chłopak, który przeciśnięty jest mową Koranu. Film trzyma w napięciu
    Polecam.

    • 2 3

  • Świetny film, pokazujący łatwość manipulacji młodym umysłem i bezradność otoczenia wobec radykalizmu młodych ludzi. Do przemyślenia nie tylko w kontekście dżihadu.

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.