Wydarzenie

stat

Młode kino: Zestaw filmów krótkometrażowych

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
19 - 31 października 2017
miejsce:

KinoPort  mapa

adres:
Gdańsk, Strajku Dokerów 5 (Nowy Port)
bilety:
10 zł

Zapraszamy na projekcje zestawu polskich filmów krótkometrażowych nagrodzonych na polskich festiwalach filmowych. W programie znajdują się filmy młodych twórców, takich jak Tomasz Gąssowski ("Baraż"), Piotr Adamski ("Otwarcie") i Mateusz Rakowicz ("Romantik").

Harmonogram projekcji:
19 października 2017, godz. 19.40
24 października 2017, godz. 18.00
31 października 2017, godz. 20.00

Filmy znajdujące się w zestawie "Młode kino":

BARAŻ
2016 | 31' | Polska | reż. Tomasz Gąssowski
Mieszkający pod Warszawą 38-letni Zyga próbuje wyjaśniać Witkowi na czym polegają rządzące światem zasady. Sam nie zawsze się do nich stosuje, co nie uchodzi uwadze bystrego synka.

Nagrody:
- Jańcio Wodnik dla najlepszego krótkometrażowego fabularnego, 24. Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej Prowincjonalia, 2017
- Najlepszy krótkometrażowy film aktorski 32. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, 2016

Reżyseria: Tomasz Gąssowski
W 2014 roku ukończył reżyserski program Studio Prób w Wajda School. Od 25 lat blisko współpracuje z Andrzejem Jakimowskim. Jest kompozytorem muzyki do jego licznie nagradzanych w Polsce i na Świecie filmów: IMAGINE (nagroda MocArta Radia RMF Classic za najlepszą muzykę filmową w 2013 roku; Wyróżnienie Specjalne  na 3 Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy), SZTUCZKI, oraz pierwszego jego filmu - ZMRUŻ OCZY, którego jest również współproducentem.

OTWARCIE
2016 | 30' | Polska | reż. Piotr Adamski
Właścicielka galerii otwiera niezwykłą wystawę. Terminalnie chory artysta chce umrzeć na oczach swoich widzów. Przywieziony ze szpitala w stanie przedśmiertnej agonii, zostaje wyeksponowany w galerii niczym obiekt. Na otwarcie przybywają goście. Artystę w "Otwarciu" gra Zbigniew Libera, jeden z najważniejszych polskich twórców, prekursor sztuki krytycznej.

Nagrody:
- Nagroda Specjalna Multimedia Polska za niepokorność twórczą, 41, Festiwal Filmowy w Gdyni, Konkurs Fabularnych Filmów Krótkometrażowych, Gdynia 2016
- Wyróżnienie dla krótkometrażowego filmu fabularnego, 35. Festiwal Młodzi i Film, Koszalin 2016
- Srebrny Lajkonik dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego w konkursie polskim, 56. Krakowski Festiwal Filmowy, Kraków 2016

Reżyseria: Piotr Adamski
Urodzony w 1982. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych  w Poznaniu w 2007 roku oraz Wajda School w 2013. Autor filmów, obiektów oraz instalacji. W latach 2009-2011 współtworzył duet twórczy Adamski/Brzuzan. Stypendysta Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego w 2009 roku oraz Visegrad Found w 2011 roku. Laureat nagrody Samsung Art Master 2010.ROMANTIK
2016 | 21' | Polska | reż. Mateusz Rakowicz
Czterdziestokilkuletni Stanisław zabiera swoją ukochaną Zosię w tajemniczą i romantyczną podróż. Pragnie jej się oświadczyć w mieście miłości. Nie spodziewa się, że najbliższa noc stanie się koszmarem jego życia, a drobiazgowo zaplanowana podróż okaże się daleka od wyobrażeń czy oczekiwań.

Nagrody:
- Festiwal Polskich Filmów Fabularnych - Wyróżnienie specjalne w Konkursie Fabularnych Filmów Krótkometrażowych
- Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" - Nagroda w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Fabularnych

Reżyseria: Mateusz Rakowicz
Reżyser i storyboardzista. Absolwent warszawskiej ASP i Wajda School. Reżyser i producent autorskich filmów krótkometrażowych, w tym wielokrotnie nagradzanego "Latarnika". Jest także reżyserem teledysków i reklam m.in. dla Ani Dąbrowskiej, Natalii Sikory, Pezeta, Afromentalu, czy Kamila Bednarka. W 2013 roku z grupą czterech reżyserów zrealizował swój debiut fabularny "Stacja Warszawa", w którym wystąpiła czołówka polskich aktorów, m.in. Eryk Lubos, Łukasz Simlat, Zbigniew Zamachowski, Marta Lipińska.

Tworzył storyboardy do filmów min. Agnieszki Holland, Kasi Adamik, Juliusza Machulskiego, Władysława Pasikowskiego, czy Grega Zglińskiego. Doświadczenie w filmie fabularnym zdobywał również, jako drugi reżyser, reżyser II ekipy, czy asystent reżysera m.i.n Krzysztofa Zanussiego. Obecnie przygotowuje kolejny film fabularny oraz autorski serial wojenny we współautorem z Maciejem Cuske, na temat Exodusu Armii Andersa. Historia opowiadana jest przez pryzmat sławnego niedźwiedzia "Wojtka" z Monte Cassino. Projekt jest w fazie powstawania kolejnych odcinków scenariusza, we współpracy ze scenarzystą Łukaszem M. Maciejewskim. Laureat FRYDERYKA za reżyserię teledysku "Bang Bang" dla Ani Dąbrowskiej (2011r.).

Filmy zostały wyprodukowane przez: Studio Munka-SFP 
bilety 28-39 zł
5. Festiwal Filmowy Kino Dzieci
wrz 29-30

sobota - niedziela, godz. 14:00, 16:00

Gdańsk,
bilety 12 zł
ulgowy 8 zł
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Kina

Gdańsk

Sopot

Gdynia

Rumia

DKFy

Najwyżej oceniane

Johnny English: Nokaut
Ocena: 8.2 / 16 głosów
Dywizjon 303. Historia prawdziwa
Ocena: 7.9 / 107 głosów
303. Bitwa o Anglię
Ocena: 7.6 / 162 głosy

Zapowiedzi