stat
Impreza już się odbyła

Młode kino: Przegląd filmów Piotra Domalewskiego

6. Shalom Polin

mar 21-24

czwartek - niedziela, godz. 18:30

Wstęp wolny
bilety 18 zł
ulgowy 8-16 zł
W ramach kolejnej odsłony naszego cyklu ,,Młode kino” serdecznie zapraszamy na pokaz filmów krótkometrażowych stworzonych przez Piotra Domalewskiego. Reżyser za ,,Cichą noc" zdobył Złotego Lwa w kategorii najlepszy film na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2017) oraz otrzymał kilka nagród Polskiej Akademii Filmowej (Orły 2018), m.in. za najlepszy film, najlepszą reżyserię i najlepszy scenariusz.

Zebrane tu krótkie metraże zrealizowane zostały na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego (Uniwersytet Śląski w Katowicach), którego absolwentem jest młody twórca. Filmy prezentowano i nagradzano na licznych festiwalach europejskich, na przykład "Obcy" zdobył Grand Prix międzynarodowego festiwalu Cinemaforum w Warszawie.

Harmonogram projekcji:
18 kwietnia 2018
(środa) - godz. 20.00
28 kwietnia 2018 (sobota) - godz. 15.30

W zestawie znalazły się 4 krótkie metraże autorstwa Piotra Domalewskiego:

OBCY
2013 | 24' | Polska | reż. Piotr Domalewski

Noc. Do małej wsi pod Łomżą, której mieszkańcy dzierżawią grunty po dawnym PGR, przyjeżdża Obcy. Nikt nie ma pewności co do jego planów i intencji. Sołtys wsi, Krzysztof, ma za zadanie oprowadzić Obcego po dzierżawionych przez mieszkańców terenach. Film jest próbą uchwycenia narastającego w bohaterach lęku. W pełnej niewiadomych opowieści o podróży Nieznajomego, Sołtysa, gminnego kierowcy i "miastowego" osiedlonego na wsi to, co rzeczywiste, ustępuje pola sferze wyobrażeń bohaterów. Nakręcony w pięknej scenerii dziewiczej przyrody ziemi łomżyńskiej i ciągnących się po horyzont pól film opowiada o silnej społeczności konfrontującej się ze światem zewnętrznym.

JEDYNE WYJŚCIE
2014 | 19' | Polska | reż. Piotr Domalewski

Absurdalna komedia inspirowana powieścią "Człowiek, który śpi" Georgesa Pereca i nowelą "Kopista Bartleby" Hermana Melville'a. Adam - młody mężczyzna mieszkający z matką - od dawna nie opuszcza mieszkania. Kiedy matka umiera, jego życie wywraca się do góry nogami. Przyzwyczajony do matczynej opieki Adam nie potrafi funkcjonować samodzielnie, dlatego za namową swego jedynego przyjaciela postanawia wynająć pokój po matce dziewczynie, która się nim zaopiekuje.

CHWILA
2015 | 15' | Polska | reż. Piotr Domalewski

Nad ekskluzywnym osiedlem identycznych domów zapada zmrok. Marcin postanawia zaprosić na kolację sąsiada z rodziną. Kiedy staje pod jego drzwiami, zauważa jednak coś, co nie da mu spokoju przez resztę wieczoru.

ZŁE UCZYNKI
2016 | 24' | Polska | reż. Piotr Domalewski

Maks, dziesięcioletni syn szpitalnej sprzątaczki, zostaje przyłapany na próbie kradzieży portfela jednego z pacjentów. Poszkodowany staruszek postanawia nie zgłaszać kradzieży, ale w zamian prosi Maksa o wykonanie trzech zadań. Te okażą się jednak o wiele trudniejsze, niż spodziewa się Maks.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij