stat
Impreza już się odbyła

Mistrzowie Kina Mastercard: Piranie

Przenieś się do Neapolu, gdzie króluje mafia i jej młodzi członkowie - Nicola, Tyson, Lollipop, Briatò - posiadają broń i władzę w mieście. Są jak bracia, handlują narkotykami, rabują i zabijają bez skrupułów. Podczas seansu w głowie mogą stawać znane obrazy z innych dzieł o dorastaniu w półświatku czy tych, które zbudowały czarną legendę Neapolu.

Kraina Lodu 2

lis 23-24

sobota - niedziela, godz. 12:30, 13:30

bilety 14,90 zł
bilety 27 zł
Ambitne, festiwalowe kino, ważne i nagradzane filmy, które skłaniają do dyskusji - cykl "Mistrzowie Kina Mastercard" zadowoli najbardziej wymagających kinomanów. Każda projekcja w ramach projektu będzie poprzedzona premierowym odcinkiem autorskiego programu Grażyny Torbickiej i Michała
Walkiewicza wyświetlanym na wielkim ekranie.

Aby osiągnąć władzę, grupa przyjaciół z podwórka przekształca się w młodociany gang, zwany tutaj paranza, szuka powiązania ze starszymi bosami kamory, którzy mogliby zaopatrzyć ich w broń. Kumple, kasa i spluwa - to fajnie wygląda na selfie. Kiedy chłopcy pną się po drabinie przestępczej kariery, dziewczynki startują w konkursach piękności.

Oczywiście świat przestępczy to nie jedyne prezentowane w filmie oblicze tętniącego właściwą tylko sobie kulturą Neapolu. Jest i pizza, i opera, są serenady, wystawne wnętrza, a za ich oknami plaże i wzgórza - pod jakimkolwiek kątem sfotografować by miasto, wygląda ono uroczo i żywiołowo.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij