stat
Wydarzenie już się odbyło

Mistrzowie Kina Europejskiego: La Strada

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na seanse w nowym cyklu edukacyjnym "Mistrzowie Kina Europejskiego". Każde spotkanie to pokaz wybranego dzieła filmowego na kinowym ekranie, uzupełniony przez komentarz filmoznawcy i dyskusję. 16 maja zaprezentujemy film "La Strada" z 1954r., którego reżyserem jest Federico Fellini.

26 września - 4 października 2020, godz. 10:00

Gdańsk,
bilety 14 zł
ulgowy 8-12 zł
Propozycja skierowana jest przede wszystkim do uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej oraz liceów, a także, w miarę dostępności miejsc, do szerszej publiczności. To wyjątkowa okazja, by w Kinie Studyjnym GCF zobaczyć dzieła, które wywarły istotny wpływ na europejską i światową kinematografię. Prezentowane są wybrane produkcje Polskiej Szkoły Filmowej, Kina Moralnego Niepokoju, francuskiej oraz czechosłowackiej Nowej Fali.

Każdy seans poprzedzi krótki wstęp prezentujący dorobek reżysera i najważniejsze założenia danego nurtu w historii kina. Po filmie odbędzie się dyskusja z widzami, w której znajdzie się miejsce na zagadnienia szczegółowe, możliwe tropy interpretacyjne, wątki filmoznawcze i historyczne.

Towarzyszące projekcjom prelekcje prowadzi dr Piotr Kurpiewski, wykładowca Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim.

Informacje i rezerwacje
tel. (58) 712 46 12 / (58) 712 46 14

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    11 zł
Opiekunowie grup: wstęp bezpłatny

Bilety do nabycia w dniu projekcji od godziny 9.00 w biurze Gdyńskiego Centrum Filmowego na I piętrze.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi