stat

Mini Przegląd Filmów Morskich w Gdyni

Zapraszamy na nową Mini Przeglądu Filmów Morskich, przygotowaną we współpracy z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

bilety 15 zł
ulgowy 10 zł

Cykl filmowy: Klasyka czeskiego kina w Kameralnym

w każdy czwartek (do 05.12), godz. 18:15

bilety 20 zł
Pomysł na przeglądy kina morskiego powstał w ramach realizacji projektu Legenda Morska Gdyni.
Ideą pokazów jest wykorzystanie bogatych zasobów polskiej oraz europejskiej filmografii, głównie dla przypomnienia wybranych, ważnych wątków lub nieznanych epizodów z historii morskiej RP.
Obraz kinowy pozwala na bliskie przeżywanie pokazywanych wydarzeń oraz opowieści.
Dodatkowo widzowie mają możliwość udziału w dyskusji o filmie oraz wysłuchania specjalnie przygotowanego wprowadzenia do pokazu filmów - Aleksandra Jakuba Goska, nieocenionego eksperta Legendy Morskiej, wieloletniego redaktora "Morza", a obecnie wicedyrektora Muzeum Marynarki Wojennej.

Program seansów 17:00-20:00:

- wprowadzenie - Aleksander Gosk
- "Rejs nr 1476" 13 min. 20 sek. (1981 r.) reż. Jerzy Boj
- "Rejs" - (1962 r.) reportaż z rejsu praktykanckiego z uczniów Szkoły Rybołówstwa Morskiego w Gdyni na żaglowcach"Janek Krasicki" i "Henryk Rutkowski", reż. Sergiusz Sprudin,
- "Ostatni Prom", 1 h .26 min. (1989 r.), dramat, film polityczny, reż. Waldemar Krzystek
- dyskusja po filmach


Opisy filmów:
"Rejs nr 1476"
Film dokumentalny z 1981 roku o ostatnim rejsie s/s Sołdek. Poetycka opowieść o statku parowym, rudowęglowcu, pierwszym zbudowanym w polskiej stoczni

"Rejs"
reportaż z rejsu praktykanckiego z uczniów Szkoły Rybołówstwa Morskiego w Gdyni na żaglowcach"Janek Krasicki" i "Henryk Rutkowski"

"Ostatni Prom"
Akcja filmu toczy się w przededniu stanu wojennego na promie płynącym do Hamburga. Większość pasażerów wyjeżdża do Niemiec z zamiarem pozostania tam na zawsze. Podczas rejsu kapitan promu dowiaduje się o ogłoszeniu stanu wojennego i zgodnie z rozkazem zawraca statek do Polski. Pasażerowie zaczynają domyślać się, że dzieje się coś niedobrego. Postanawiają skorzystać z tego, że w okolicy pojawiły się kutry niemieckie i uciekają z promu. (źródło: filmweb.pl)

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij