W związku z oficjalnym rozporządzeniem o odwołaniu wszelkich imprez masowych, wydarzeń kulturalnych oraz pokazów kinowych, wszystkie kina w Trójmieście zdecydowały o zamknięciu swoich obiektów do odwołania.
Szczegółowe informacje o zwrotach zakupionych wcześniej biletów, repertuarze i ponownej dostępności obiektów będą udostępniane na stronach poszczególnych kin.
stat
PATRONAT

Millennium Docs Against Gravity (4 opinie)

Ponad 40 premier najlepszych filmów dokumentalnych z całego świata w kilku sekcjach, spotkania z twórcami, debaty oraz edukacja dla dzieci i seniorów - to w skrócie program największego festiwalu kina dokumentalnego, który w tym roku po raz pierwszy odbędzie się w Trójmieście, w Gdyńskim Centrum Filmowym (18-25 maja). Właśnie rusza sprzedaż biletów na wszystkie dni Millennium Docs Against Gravity FF Gdynia.

Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce i trzeci co do popularności w Europie. Realizowany jest równolegle w kilku miastach: w maju Gdynia dołącza do Warszawy, Wrocławia i Bydgoszczy. Podczas gali finałowej przyznana zostanie Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni w wysokości 15 000 złotych. Gdyńskie jury: aktorka Katarzyna Figura, muzyk Mikołaj Trzaska i filmoznawca Mirosław Przylipiak przyzna ją najlepszemu filmowi spośród nominowanych do konkursu głównego o nagrodę Millennium.

PROGRAM

Gdyńskie premiery światowego dokumentu

Festiwal to przede wszystkim polskie premiery najważniejszych filmów dokumentalnych minionego roku, pokazywanych i nagradzanych na światowych festiwalach. W Gdyni widzowie zobaczą między innymi nowe filmy mistrzów gatunku: Wernera Herzoga, Siergieja Łoźnicy czy Nikolausa Geyrhaltera, ale także polskich reżyserów, m.in. Bartka Konopki i Jerzego Śladkowskiego. W programie są głośne filmy: "Sonita", "Don Juan", "Pod opieką wiecznego słońca" czy "Kraina oświeconych". Ponadto dokumenty o festiwalu w Jarocinie, Björk, Samuelu Beckettcie, Orhanie Pamuku, Kutimanie. O współczesnej Rosji, Ukrainie, Afganistanie, ginących gatunkach zwierząt. O zjawiskach takich jak Facebook czy Internet, i wreszcie - o człowieku. Epopeja filmowa zatytułowana "Człowiek" ("Human") właśnie, w reżyserii słynnego fotografa Yanna Arthusa-Bertranda, otworzy 18 maja gdyńską edycję festiwalu.

Debaty i akademia

Millennium Docs Against Gravity FF Gdynia to również spotkania z reżyserami. Do Gdyni przyjadą Ross Lipman - reżyser "Nie filmu", Jan Gassman - twórca filmu "Europa, która kocha" oraz Pieter-Jan De Pue - reżyser filmu "Kraina oświeconych". Ponadto zaplanowano trzy debaty, na które wstęp jest wolny.

Pokazowi filmu pt. "Znaleźć dom" towarzyszyć będzie dyskusja poświęcona zagadnieniom integracji imigrantów i imigrantek poprzez działania podejmowane w Trójmieście, którą zorganizuje Muzeum Emigracji w Gdyni. Po filmie pt. "Ginący świat" z widzami spotkają się naukowcy i członkowie Błękitnego Patrolu WWF, którzy postarają się odpowiedzieć na pytania: czy ssakom i ptakom bałtyckim grozi wyginięcie i jak możemy im pomóc? A po filmie pt. "Widz zadziwiony" wraz z Pracownią Badań Produkcyjnych i Nowej Historii Kina UG oraz Gdyńskim Centrum Filmowym mówić będziemy o tym, co tak naprawdę pociąga widzów w sali kinowej.Dodatkowo działać będzie Akademia Dokumentalna - program edukacyjny oparty na filmach dokumentalnych. Zajęcia w ramach Akademii uzyskały status akademicki na uniwersytetach w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Podczas gdyńskiego festiwalu wykładowcy Akademii Dokumentalnej zaprezentują premierowy program dla nauczycieli, dzieci oraz seniorów.

Bilety na festiwalowe pokazy kosztują 10-12 złotych. Można je już rezerwować i kupować w kasie Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego przy Placu Grunwaldzkim 2 w Gdyni, a także przez internet - na stronie www.gcf.org.pl. Przy jednorazowym zakupie 10 biletów w kasie kina cena pojedynczego biletu wyniesie 10 zł.

Przeczytaj także

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.