W związku z oficjalnym rozporządzeniem o odwołaniu wszelkich imprez masowych, wydarzeń kulturalnych oraz pokazów kinowych, wszystkie kina w Trójmieście zdecydowały o zamknięciu swoich obiektów do odwołania.
Szczegółowe informacje o zwrotach zakupionych wcześniej biletów, repertuarze i ponownej dostępności obiektów będą udostępniane na stronach poszczególnych kin.
stat
Impreza już się odbyła

Milczące pokolenie

Zapraszamy do Kina Muzeum na bezpłatny seans filmu Milczące pokolenie. W pokazie uczestniczyć będą twórcy filmu, między innymi reżyser Paweł Domański oraz bohaterowie dokumentu - wśród nich Michał Szyksznian.

Po zakończeniu projekcji zaplanowano rozmowę z zaproszonymi twórcami, którą moderować będzie dr Marek Szymaniak, kierownik Działu Naukowego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Milczące pokolenie, reż. Paweł Domański, 47 min., 2019, Polska, dokumentalny
Film o powojennych losach żołnierzy Armii Krajowej - mordowanych, więzionych lub szykanowanych przez komunistyczną władzę w Polsce. Poznajemy w nim historię major Danuty Szyksznian-Ossowskiej. W 1944 roku została aresztowana przez NKWD i trafiła do więzienia w Wilnie. Po wielodniowych torturach wysłano ją do sowieckiego łagru. Po wojnie nie mówiła nikomu przez co przeszła, nawet własnej rodzinie. Była inwigilowana i zastraszana przez komunistyczne służby. Po latach milczenia jej historię poznaje wnuk Michał. Wyrusza on w podróż do Wilna, gdzie odnajduje nie tylko przerażającą prawdę o przeszłości swojej babci, ale również odpowiedzi na pytania o własną tożsamość. Wszystko to dzieje się w momencie, w którym naukowcy i historycy odnajdują szkielety skazanych na zapomnienie bohaterów - towarzyszy broni Danuty Szyksznian-Ossowskiej.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Wstęp na podstawie bezpłatnej wejściówki*
*Ilość miejsc jest ograniczona. Bezpłatne wejściówki można pobrać w kasach Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij