stat
Impreza już się odbyła

Miasto z Morza (1 opinia)

MIASTO Z MORZA

11 listopada, godz. 16:00, 18:00, 20:00
Bilety: wstęp wolny /na bezpłatne zaproszenia/

Z okazji obchodów Dnia Niepodległości prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek zaprasza na projekcje filmu "Miasto z morza"

Odbiór bezpłatnych zaproszeń na poszczególne seanse:
Biuro Prezydenta, Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych
ul. 3 maja 27/31, 81-364 Gdynia
W dniach 4-10 listopada w godzinach 10:00-19:00 (z wyłączeniem sobót i niedziel)

"Miasto z morza" to historia, która ukazuje budowę Gdyni po upływie kilku lat od odzyskania niepodległości. Akcja zaczyna się w 1923 roku i trwa aż do nadania Gdyni praw miejskich (1926). Opowieść skupia się wokół losów Krzysztofa Grabienia - przyjezdnego młodzieńca, mającego zamiar uczestniczyć w budowie portu. Chłopak szybko poznaje piękną Kaszubkę - Łuckę. Pomiędzy tym dwojgiem rodzi się uczucie, znajdujące sprzeciw wśród lokalnych mieszkańców. "Miasto z morza" Andrzeja Kotkowskiego, powstałe w oparciu o motywy powieści "Tak trzymać" Stanisławy Fleszarowej-Muskat, ukazuje atmosferę nadmorskiej miejscowości budzącej się do życia w latach 20. Mimo różnic pomiędzy obyczajowością zastanych mieszkańców a spojrzeniem na świat napływającej ludności, chęć stworzenia nowej, własnej przestrzeni życia jawi się jako cel likwidujący podziały.

Opinie (1)

  • Byłłam wczoraj dobry film POLECAM

    wyswzlismy zauroczeni filmem kawałek Ttójmiejskiej historii bardzo dobra gra aktorów pani Helena bardzo ciepła wspaniała osoba, warto zobaczyć film

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi