stat
Impreza już się odbyła

Makbet - pokaz przedpremierowy

Wydarzenie w ramach

Zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu "Makbet" w reż. Kita Monkmana - wydarzenie towarzyszące Głównego Nurtu Festiwalu Szekspirowskiego.

30 lipca (niedziela), 21:00 (2 h)
Gdański Teatr Szekspirowski
wstęp wolny

W nowej, śmiałej adaptacji filmowej "Makbeta" wytwórni GSP Studios szekspirowska opowieść o nieposkromionej ambicji, zniszczonej przyjaźni, utraconej bliskości i pogrążaniu się w nihilizmie przedstawiona jest piekielnie inteligentnie, z techniczną wirtuozerią i zmysłem estetycznym. Film ten jest eksperymentem zarówno pod względem formy, jak i zaangażowania w sztukę. Nakręcony w całości techniką green-screen, z matowym, malarskim tłem i komputerowym modelowaniem, tworzy świat, w którym wartka akcja ustępuje teatralnym, malowniczym ramom, tworzącym krajobraz określony raczej przez psychikę, niż konkretną mapę. Podczas premierowej prezentacji w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim będą obecni twórcy filmu: Kit Monkman, Judith Buchanan i Tom Mattinson.

Reżyseria: Kit Monkman
Kostiumy: Kimie Nakano
Dźwięk: Gregory Spears
Adaptacja: Judith Buchanan, Tom Mattinson, Kit Monkman

W rolach głównych: Mark Rowley, Akiya Henry, Al Weaver, Dai Bradley

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.