Film

Magnezja
7.8 6 ocen 1 10

Magnezja

(4 opinie)
produkcja
Polska
gatunek
dramat
premiera
11 czerwca 2021 (Polska)
10 października 2020 (Świat)
reżyseria
Maciej Bochniak
scenariusz
Maciej Bochniak
czas trwania
1 godz. 59 min.

Obsada

Dawid Ogrodnik, Mateusz Kościukiewicz, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Małgorzata Gorol, Borys Szyc, Andrzej Chyra, Magdalena Boczarska, Bartosz Bielenia, Andrzej Chyra, Maja Ostaszewska, Bartosz Bielenia, Agata Kulesza, Borys Szyc, Dawid Ogrodnik, Mateusz Kościukiewicz, Małgorzata Gorol, Magdalena Boczarska

Opis filmu

Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny władzę w przestępczym klanie Lewenfiszów przejmuje Róża. Razem z siostrami kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew. Tymczasem nierozłączni bracia Albin i Albert Hudini wcielają w życie przewrotny plan. Z pomocą Heleny chcą okraść bank i bogactwa Lewenfiszów. Wystarczy jednak kilka złych decyzji, zwykły pech i dwa trupy, by cała misterna intryga została zagrożona. To zaledwie początek kłopotów, gdyż do miasteczka przybywa właśnie obdarzona genialnym zmysłem śledczym inspektor Kochaj. To, co wydarzy się wkrótce, będzie miało krwawe i pełne czarnego humoru konsekwencje, które na zawsze wstrząsną pograniczem.

Zwiastun

Nasza recenzja

Dobry, zły i brzydki. Recenzja filmu

Syjamscy bracia planujący zuchwały napad na bank, bezwzględne gangi pograniczników rywalizujące o każdy skrawek terenu, szarżujący ze sztucznym biustem Borys Szyc czy komendant policji pałający niezdrową miłością do zwierząt. Autorzy "Magnezji" całą tę nietuzinkową ferajnę wrzucają na jednego wierzchowca, strzelają z bicza i każą gnać na złamanie karku, jak step długi i szeroki. Nie dziwi więc,...

Opinie (4)

 • Baz

  To faktycznie jest dramat. Szyc popychany przez Bielenię. Żenada dekady.

  • 2 1

 • jazda bez trzymanki

  Film bardzo specyficzny, reżyser inspirował się Sergio Leone/braćmi Coen, wyszedł galopujący absurd i mimo kilku mielizn scenariuszowych świetnie się go ogląda. Polecam.

  • 1 0

 • Szkoda kasy, a co ważniejsze czasu

  Gniot, banał, siłowa próba naśladowania S.Leone... Heh...

  • 1 1

 • chaotyczna żenada

  Męczący absurd. Nie mogłam uwierzyć że tak doborowa obsada może stworzyć takiego gniota...Nic do siebie nie pasowało, albo było niedopowiedziane albo przerysowane. Jedynie zdjęcia cudo, ale filmu nie uratowały.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Premiery

30.07.2021 r.

23.07.2021 r.

Zapowiedzi