• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
PATRONAT

Lato na Patio 2022

Już 1 czerwca wystartowała kolejna, trzecia edycja cyklu Lato na Patio w Gdyńskim Centrum Filmowym. Podczas trzech letnich miesięcy uczestnicy w każdym wieku będą mogli wziąć udział w organizowanych niemal codziennie, bezpłatnych wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych.

Bezpłatnie, dla każdego
Charakterystyczne czerwone patio przy budynku Gdyńskiego Centrum Filmowego na placu Grunwaldzkim stanie się sceną dla długiej listy aktywności kierowanych do mieszkańców Trójmiasta i odwiedzających Gdynię turystów. W repertuarze atrakcji królować będzie oczywiście film. Ale nie tylko. Pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych, poranki z bajką dla dzieci, warsztaty kreatywne, zajęcia ruchowe, spacery rodzinne i dla seniorów, karaoke - to tylko część z długiej listy zaplanowanych na lato wydarzeń. Cykl Lato na Patio zainauguruje w Dniu Dziecka poranek filmowy dla najmłodszych.

Wieczorne Kino Plenerowe
W ramach wydarzeń skupionych wokół kina, przy sprzyjającej pogodzie odbywać się będą wieczorne seanse. Realizowane będą we współpracy z wiodącymi dystrybutorami filmowymi: m.in. Best Film, M2 Films, Gutek Film i Against Gravity. W programie przewidziano także pokazy specjalnie do seniorów i projekcje z tłumaczeniem na język ukraiński. Pełnometrażowe filmy fabularne i dokumentalne prezentowane będą dwa razy w tygodniu - w czwartki i soboty o godz. 18.00.

W czerwcu zapraszamy na cykl pokazów pn. "Lato z Against Gravity". Wśród prezentowanych tytułów znajdą się m.in.: "Monos", "Paryż na bosaka" i "Kwiat szczęścia". W cyklu Kino dla Seniora wyświetlony zostanie film "Van Gogh. U bram wieczności".

W lipcu przygotowano cykl filmowy pt. "Best Film prezentuje", natomiast w sierpniu - "Wieczór z M2 Films".

Poranki filmowe dla dzieci
Bogaty program poranków z bajką dla dzieci oparty będzie na wyselekcjonowanych, wartościowych polskich animacjach. W repertuarze znalazły się polskie serie animowane, takie jak "Opowiadania z piaskownicy", "Bajki i baśnie polskie" i wiele innych. Najmłodszych kinomanów zapraszamy w środy i piątki o godzinie 10.00.

W lipcu i sierpniu część repertuaru będzie dostosowana w języku migowym do potrzeb osób niesłyszących. Natomiast dla dzieci ukraińskich zaplanowano pokazy bajek zrozumiałych bez względu na to, jakim językiem mówimy. Będą to serie: "Reksio", "2 koty + 1 pies", "Na tropie".

Nie tylko kino
Ale Lato na Patio to znacznie więcej niż kino. W programie znajdą się również:


 • tematyczne warsztaty artystyczne wykorzystujące zróżnicowane techniki plastyczne, prowadzone przez Jak Się Pa3

 • kilkudniowe warsztaty fotograficzne dla młodzieży, prowadzone przez wykładowcę Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Sławomira Pultyna

 • koncerty w wykonaniu zespołów: Artificialice, Sk.ein (Białoruś), Pin Park

 • zajęcia gimnastyczne pod hasłem "Uważny ruch przy muzyce filmowej", przy współpracy z gdyńskim Centrum Jogi i Pilates

 • wieczory z karaoke do muzyki filmowej

 • warsztaty kulinarne

 • spacery rodzinne i dla seniorów szlakiem filmowej, modernistycznej i letniskowej Gdyni z licencjonowanym przewodnikiem, Danką Ślipy, autorką bloga Frajda nad morzem.Dodatkowo, do 6 czerwca, w galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego oglądać można wystawę trójmiejskiej fotografki Anny Rezulak, ukazującą kulisy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. 3 czerwca odbędzie się finisaż wystawy połączony ze spotkaniem z autorką. Zaś 14 czerwca, w ramach kooperacji z Festiwalem CudaWianki odbędzie się warsztat wyplatania wianków dla Ukrainy pod hasłem "Plećmy razem z sensem".

Projekt Lato na Patio dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Fundacji PZU.
Szczegółowy program - CZERWIEC 2022
1 czerwca, g. 10.00, PORANEK FILMOWY, Seria: Baśnie i bajki polskie

2 czerwca, g. 18.00, LATO Z AGAINST GRAVITY, Monos

3 czerwca, g.10.00, PORANEK FILMOWY, Seria: Baśnie i bajki polskie

3 czerwca, g. 18.00, FINISAŻ WYSTAWY Anny Rezulak. ZA SCENĄ. Spotkanie z autorką (GALERIA GCF)

4 czerwca, g.18.00, LATO Z AGAINST GRAVITY, Magiczne Noce

9 czerwca, g. 10.00-12.00, SZLAKIEM FILMOWEJ I MODERNISTYCZNEJ GDYNI / SPACER DLA SENIORÓW: Dwugodzinny spacer po mieście szlakiem dawnych gdyńskich kin, filmowych ciekawostek oraz najpopularniejszego w Polce festiwalu filmowego. A to wszystko w modernistycznej Gdyni, gdzie światło i architektura tworzą razem zgrany, sceniczny duet.

9 czerwca, g. 18.00, LATO Z AGAINST GRAVITY, Paryż Na Bosaka

10 czerwca, g. 10.00, PORANEK FILMOWY, Seria: Baśnie i bajki polskie

11 czerwca, g. 18.00, LATO Z AGAINST GRAVITY / KINO DLA SENIORA, Van Gogh. U Bram Wieczności

14 czerwca, g. 16.00, CudaWianki na Patio - "Plećmy razem z sensem" dla Ukrainy -warsztaty wyplatania wianków (obowiązują zapisy)

15 czerwca, g.10.00, PORANEK FILMOWY | MIGAMY!, Len, Złota jabłoń

16 czerwca, g.18.00, LATO Z AGAINST GRAVITY, Dom Nad Morzem

17 czerwca, g.10.00, PORANEK FILMOWY, Seria: Baśnie i bajki polskie

18 czerwca, g. 18.00, LATO Z AGAINST GRAVITY, Sny Wędrownych Ptaków

22 czerwca, g. 10.00, PORANEK FILMOWY, Seria: Baśnie i bajki polskie

23 czerwca, g.18.00, LATO Z AGAINST GRAVITY, Oko Na Julię

24 czerwca, g. 10.00, PORANEK FILMOWY, Seria: Opowiadania z piaskownicy

25 czerwca, g.18.00, LATO Z AGAINST GRAVITY, Kwiat Szczęścia

26 czerwca, g. 18.00, SEANS Z GUTEK FILM / PROJEKCJE Z NAPISAMI W JĘZ. UKRAIŃSKIM, Moje wspaniałe życie

28 czerwca, g. 10.00-12.00, SZLAKIEM FILMOWEJ I MODERNISTYCZNEJ GDYNI / SPACER RODZINNY: Pokochamy Gdynię nie tylko filmową, ale też morską, letniskową, modernistyczną i jaką jeszcze? Na pytanie znajdziecie odpowiedź na rodzinnym spacerze po mieście z morza i marzeń.

29 czerwca, g. 10.00,PORANEK FILMOWY, Seria: Opowiadania z piaskownicy

29 czerwca, g. 10.30-12.30, LETNIE WARSZTATY JAK SIĘ PA3

30 czerwca, g. 18.00, LATO Z AGAINST GRAVITY, Eastern

W ramach wydarzenia odbywa się

więcej »

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.