W związku z oficjalnym rozporządzeniem o odwołaniu wszelkich imprez masowych, wydarzeń kulturalnych oraz pokazów kinowych, wszystkie kina w Trójmieście zdecydowały o zamknięciu swoich obiektów do odwołania.
Szczegółowe informacje o zwrotach zakupionych wcześniej biletów, repertuarze i ponownej dostępności obiektów będą udostępniane na stronach poszczególnych kin.
stat
Impreza już się odbyła

Lądek Moutain Film Tour Fest

Festiwal Filmów Górskich przyjeżdża do Trójmiasta! Najlepsze filmy górskie na wieczorze pełnym wspinaczki, przygody i inspiracji. Pokażemy filmy nagradzane na najważniejszych festiwalach w Lądku-Zdroju, Banff i Kendal.

Filmy:
Spectre Expedition. To the End of the Earth
Najlepszy Film o Górach Wysokich 2019
Wielka Brytania, reż. Alastair Lee, Leo Houlding, 49 minut
trailer: https://youtu.be/j52oD4MRi6s

2000 kilometrów, 200 kilogramów, 65 dni, 3 kumpli, 1 góra. Bez pomocy z zewnątrz, z użyciem snow-kite'ów do pokonywania dużych odległości z gigantycznymi ładunkami i prędkością dochodzącą do 60 km/h. Niesamowita opowieść o marzeniu Leo Houldinga, Jeana Burguna i Marka Sedona, by zdobyć najodleglejszy szczyt na Ziemi - leżący na Antarktydzie Spectre.

Notes from the Wall
Belgia, reż. Siebe Vanhee & Guillaume Lion, 35min.
trailer: https://www.youtube.com/watch?v=LIEKpJtct50

W lutym 2017 roku trzech Belgów, jednych z najlepszych wspinaczy na świecie - Sean Villanueva O'Driscoll, Nicolas Favresse i Siebe Vanhee - powróciło do Patagonii, aby klasycznie przejść jedną z najtrudniejszych dróg, "El Regalo de Mwono", 1200-metrową ścianę po wschodniej stronie Torre Central w masywie Torres del Paine. Po powrocie do domu zwrócili się z prośbą do filmowca Guillaumea Liona o zmontowanie materiału z ich 19-dniowej podróży w pionie. W rezultacie powstała pełna wrażeń i zabawnych momentów historia, traktująca z powagą o znaczeniu partnerstwa.

Surf the Line
Francja, reż. Jérémy Frey, 53 min.
trailer: https://www.youtube.com/watch?v=hCwr9RF1K8Q

Czy kiedykolwiek marzyłeś o surfowaniu po niebie? Czy chciałeś poczuć niesamowitą wolność i niczym nieskrępowany ruch? Flying Frenchies tego doświadczyli. Film "Surf the Line" opowiada wciągającą historię ich spontanicznego i szalonego projektu, który wymagał dwóch lat przygotowań, skomplikowanych wyliczeń, wykonania stalowej liny kilometrowej długości i specjalnej wersji deski surfingowej. By zrealizować tę odważną koncepcję, trzeba było pokonać wiele życiowych przeszkód, nie poddawać się zwątpieniu i nie stronić od głębokiej refleksji. Sporty ekstremalne, błaznowanie, odważne wynalazki i życie blisko natury - witajcie w cygańskim świecie Flying Frenchies.

Tierra del Viento
Wielka Brytania, reż. Laura Belinky, 18 minut
trailer: https://youtu.be/jJA0tv5InHw

Jeszcze dalej na południe, niż większość ludzi kiedykolwiek odważy się zapuścić, leży Patagonia - ziemia nieskończonych odległości i bezgranicznej urody. Eksplorując tę mityczna krainę, fotograf i artysta Eliseo Miciu dowiaduje się przy okazji sporo o samym sobie.

Przeczytaj także

Opinie 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij