stat
Impreza już się odbyła

Kurczak ze śliwkami Projekcja filmu w reż. Vincenta Paronnauda i Marjane Satrapi

Zapraszamy na projekcję filmu w reż. Vincenta Paronnauda i Marjane Satrapi "Kurczak ze śliwkami" w ramach projektu Biblioteka Movie/Mówi o Literaturze + debata po pokazie filmu prowadzona przez Przemysława Zawrotnego.

Kolejny po "Persepolis" znakomity film Marjane Satrapi i Vincenta Paronnauda. Tym razem twórcy zrezygnowali z animacji i sięgnęli po aktorskie gwiazdy, m.in. Mathieu Amalrica ("Motyl i skafander"), Jamela Debbouze'a ("Amelia"), Isabellę Rossellini ("Blue Velvet").

Nasser Ali, wybitny skrzypek, w wyniku drobnej, domowej sprzeczki traci swój ukochany instrument. Okazuje się, że żadne inne, choćby nawet najlepsze skrzypce, nie potrafią zastąpić tych zniszczonych. Artysta traci dawną przyjemność z tworzenia muzyki i szybko zaczyna wątpić w sens życia. Załamany kładzie się pewnego dnia do łóżka z mocnym postanowieniem: chce umrzeć.

Przez siedem dni i nocy Nasser Ali przeprowadza prywatny rozrachunek z samym sobą. Odbywamy razem z nim podróż po kolejnych etapach jego życia, na które wielki wpływ miał muzyczny talent i związane z nim trudne wybory. Z jednym z nich związana jest tajemnica, która skrzypkowi odbiera radość życia skuteczniej niż zniszczony instrument.

"Kurczak ze śliwkami" - wysmakowany, przepiękny wizualnie, zabawny i wzruszający film o tym co w życiu najważniejsze - zadebiutował w konkursie na festiwalu filmowym w Wenecji.

Przemysław Zawrotny - polonista, wykładowca i redaktor. Autor obronionej rozprawy doktorskiej na temat współczesnego komiksu i religii. W swojej pracy naukowej zajmuje się komiksem, muzyką popularną i literaturą. Współautor książki Powieści graficzne. Leksykon. Publikował między innymi w "Lampie", "Czasie Kultury", "Polonistyce" i "Zeszytach Komiksowych".

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.