stat

Kultura na niedzielę: Pokaz filmu Amatorzy i spotkanie z aktorami Teatru BRO i Zbyszkiem Biegajło

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Kultura na niedzielę". 11.07 godz. 19:00 odbędzie się specjalny pokaz filmu "Amatorzy" ze spotkaniem z aktorami z Teatru Biuro Rzeczy Osobistych oraz Zbyszkiem Biegajło.

Projekcja -> Dyskusja
Spotkanie poprowadzi Piotr Gładkowski.

O Filmie:
Historia zaczyna się w momencie, kiedy teatr KRZYŚKA Biuro Rzeczy Osobistych (
tworzony przez niepełnosprawnych intelektualnie aktorów) wygrywają festiwal. Nagrodą, ufundowaną przez zawodowy teatr jest zrealizowanie spektaklu. Wielka radość, wielka szansa, wielkie oczekiwania. Krzysiek z aktorami właśnie pracują nad nową sztuką "Grek Zorba". Wspaniale by było wystawić ją na prawdziwej scenie. Okazuje się jednak, że dyrektor teatru oferując im współpracę, stawia określone warunki. Otrzymał dotację w ramach programu promującego Szekspira i działania osób niepełnosprawnych. Jeżeli chcą wystąpić w zawodowym teatrze muszą się podporządkować. Krzysiek ma wątpliwości...jednak podejmuje wyzwanie. Rozpoczynają się próby, w którym biorą udział AKTORZY ZAWODOWI i znana twarz gwiazda Wiktoria. Kiedy się pojawia aktorzy Krzyśka są pod jej wielkim urokiem. Na jednej z prób dyrektor oświadcza, że głównej roli nie może zagrać siostra Krzyśka-Mary. Dyrektor jest bezlitosny: z bezzębną, sepleniącą Mary żadnej premiery nie będzie. Powinna ją zagrać młodsza, ładniejsza aktorka z lepszą dykcją. Krzysiek decyduje się na zmianę obsady. Premiera musi się odbyć, ale czy Krzysiek będzie z niej dumny?

Nagrody:
Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
Nagroda Don Kichot, Nagroda Polskiej
Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych

Zbigniew Biegajło - Oligofrenopedagog, reżyser teatru dzieci i młodzieży (absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu). Prowadzi warsztaty teatralne dla osób niepełnosprawnych, ich instruktorów i wolontariuszy. Uczestnik konferencji i festiwali w kraju i zagranicą dotyczących terapii przez teatr. Założyciel i prowadzący projekty Teatru Biuro Rzeczy Osobistych. Współpracował z Teatrem Znak oraz Snów z Gdańska. Współzałożyciel Grupy Implus. Koordynuje zadania realizowane we współpracy z administracją publiczną.

Ilość miejsc ograniczona.
Bilety w cenie: 25 zł
http://www.biletyna.pl/.../Kultura-na-niedziele.../Gdansk

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    25 zł
Bilety w cenie 25 zł.
http://www.biletyna.pl/

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi